Problem z neonem czerwonym

Przedstawiciele: neony, bystrzyki, błyszczyki, tetry, zwinniki, miedziki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Xandra
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 04, 2021 6:50 pm
Lokalizacja: Swarzędz
Na imię mam: Aleksandra
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#1

Post autor: Xandra »

Witam.
Posiadam siedem neonów czerwonych. Jeden z nich od samego początku był mniejszy i chudszy. Myślałam, że jest po prostu jeszcze młody. Problem pojawił się gdy rybki zaczęły rosnąć. Nawet mniejsze samce urosły ale on nie. Zaczynam się martwić bo dziś zrobił się blady i nie pływa z resztą. Czy jest możliwe, żeby miał jakąś wadę rozwojową? Kiedyś miałam glonojada Pirata bez jednego oka co przyczyniło się do jego śmierci. Czego mam się spodziewać?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#2

Post autor: Ziemiojad »

Xandra pisze: czw lut 24, 2022 9:28 am Czego mam się spodziewać?
Ryby żyją krótko. A jak im nie zapewnimy odpowiednich warunków to jeszcze krócej.
Awatar użytkownika

Autor
Xandra
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 04, 2021 6:50 pm
Lokalizacja: Swarzędz
Na imię mam: Aleksandra
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#3

Post autor: Xandra »

Ziemiojad pisze: czw lut 24, 2022 3:06 pm Ryby żyją krótko. A jak im nie zapewnimy odpowiednich warunków to jeszcze krócej.
Dziękuję za odpowiedź. Dodam tylko, że zachowuje się tak jedna ryba a cała reszta zachowuje się normalnie więc wątpię, żeby był to powód złych warunków. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i za przypomnienie ile ryby żyją. Ten czas tak szybko leci.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Problem z neonem czerwonym

#4

Post autor: jacekzabki »

Xandra pisze: pt lut 25, 2022 10:36 am miałam glonojada Pirata bez jednego oka co przyczyniło się do jego śmierci
Moja rodzicielka ma też glonojada bez oka ale on już tak żyje chyba 8-9 lat... .🤔
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#5

Post autor: Ziemiojad »

Xandra pisze: pt lut 25, 2022 10:36 am wątpię, żeby był to powód złych warunków
Cieszę się, że zapewniasz dobre warunki swoim rybom. Czy znasz pH, twardość, poziom N03 i temperatury w swoim akwarium?
Awatar użytkownika

Autor
Xandra
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 04, 2021 6:50 pm
Lokalizacja: Swarzędz
Na imię mam: Aleksandra
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#6

Post autor: Xandra »

Ziemiojad pisze: pt lut 25, 2022 1:48 pm Cieszę się, że zapewniasz dobre warunki swoim rybom. Czy znasz pH, twardość, poziom N03 i temperatury w swoim akwarium?
Na górę
Nie znam pH ani poziomu N03. Jeśli chodzi o twardość dowiedziałam się nie dawno, że muszle ją zmieniają. Tak więc muszelki usunięte. Jeśli chodzi o temperaturę to ma ona 24 stopnie. Latem trochę więcej, staram się w tedy jakoś złagodzić temperaturę. Odkrywam pokrywę i zasłaniam południowe słońce zasłoną na oknie.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#7

Post autor: Ziemiojad »

Xandra pisze: pt lut 25, 2022 5:54 pm wątpię, żeby był to powód złych warunków
Xandra pisze: pt lut 25, 2022 5:54 pm Nie znam pH ani poziomu N03.
Napisze to bardzo grzecznie i miło. Co jest ważniejsze - nadawanie imion rybkom czy zapewnienie im właściwych warunków do życia? Miłego weekendu.
Awatar użytkownika

Autor
Xandra
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 04, 2021 6:50 pm
Lokalizacja: Swarzędz
Na imię mam: Aleksandra
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#8

Post autor: Xandra »

Ziemiojad pisze: pt lut 25, 2022 6:55 pm Napisze to bardzo grzecznie i miło. Co jest ważniejsze - nadawanie imion rybkom czy zapewnienie im właściwych warunków do życia? Miłego weekendu.
Ja też powiem grzecznie i zakończę te "kłótnie". Jeżeli uważasz, że każdy człowiek, który nazywa zwierzęta nie potrafi się nimi opiekować to mało wiesz o życiu. Również życzę miłego weekendu i co najważniejsze zdrowia w tych czasach.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#9

Post autor: r10 »

Xandra pisze: pt lut 25, 2022 10:36 amzachowuje się tak jedna ryba a cała reszta zachowuje się normalnie
Jeden na siedem to niby aż 14% obsady, ale rybki z odchyleniami się trafiają - może tak zaplanowały mu geny, a może warunki gdy był jeszcze ciupki. Pomyśl sobie, że w przyrodzie ktoś by go zjadł, a u Ciebie ma miłą ochronkę.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Xandra
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 04, 2021 6:50 pm
Lokalizacja: Swarzędz
Na imię mam: Aleksandra
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#10

Post autor: Xandra »

r10 pisze: pt lut 25, 2022 9:09 pm Jeden na siedem to niby aż 14% obsady, ale rybki z odchyleniami się trafiają - może tak zaplanowały mu geny, a może warunki gdy był jeszcze ciupki. Pomyśl sobie, że w przyrodzie ktoś by go zjadł, a u Ciebie ma miłą ochronkę.
Może masz rację... zastanawiam się czy może wystraszył się szybkiego zapalenia lampy stąd ten kolor. Przy zakupie słyszałam i widziałam, że neonki udają zdechłe w stresie i tracą kolor. Może faktycznie jest inny a kolor zmienił ze stresu. Przez ostatnie dni miał normalny kolor więc jest nadzieja, że nic mu nie jest.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Problem z neonem czerwonym

#11

Post autor: r10 »

Xandra pisze: pt lut 25, 2022 9:34 pmmoże wystraszył się szybkiego zapalenia lampy
Mnie się wydaje, że ryby bardziej boją się szybkiego zgaszenia lampy - to tak, jakby nagle wielki drapieżnik rzucił cień.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ