Razbora z grubym brzuszkiem

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
hania
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: ndz lut 13, 2022 1:51 pm
Lokalizacja: racibórz
Na imię mam: Hania
Płeć:

Razbora z grubym brzuszkiem

#1

Post autor: hania »

W zasadzie nie wiedziałam gdzie temat wstawić, ale jednej z moich razbor galaxy powiększył się brzuch. Nie umiem zrobić zdjęcia niestety, ale ogólnie nie wydaje się jakby coś się z nią działo. Mąż mówi, że może złoży ikre, bo niby plywają wokół niej samce no i na moje niewprawne totalnie oko może być, że to samica, ale jak rozpoznać czy to nie choroba?
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Razbora z grubym brzuszkiem

#2

Post autor: jacekzabki »

Mam w krewetkarium 7 samic i 8 samców Rasbory Galaxy i wszystkie samiczki mają grube brzuszki. Generalnie jest tak, że jeśli samiczka jest gotowa do tarła to znaczy ikra już jest odpowiedniej wielkości i odpowiednio ukształtowana to brzuszki u ryb są większe niż zazwyczaj. Jeśli Twoja samiczka zachowuje się normalnie – normalnie pływa, normalnie je, ma normalne kupki, nie jest zniekształcona, nie jest blada lub nie ma na skórze nieprawidłowości to oznacza, że jest zdrowa.

Autor
hania
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: ndz lut 13, 2022 1:51 pm
Lokalizacja: racibórz
Na imię mam: Hania
Płeć:

Razbora z grubym brzuszkiem

#3

Post autor: hania »

A jest jakaś szansa uchować młode nie przenosząc ryb z do innego akwarium? Bo z tego co wiem, to młode szybko staną się pokarmem.
ODPOWIEDZ