[Przyjmę] [Warszawa] Rośliny każdego rodzaju, wyjaśnienie.

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

[Przyjmę] [Warszawa] Rośliny każdego rodzaju, wyjaśnienie.

#1

Post autor: marioelcamino »

Przyjmę rośliny w warszawie. Kupiłem swoje 4te akwarium, 250x60x60. Pierwszym pomysłem na aranżację był skromny wygląd malawi. Po kilku tygodniach, kiedy zbioniczek dotarł do domu, w głowie już krążył pomysł na paletki i skalary. Spędziłem trochę czasu na walce z wodą
(ro), na forum dotyczącym paletek nie było nic pocieszającego, jak dyskusje o chorobach tych ryb i leczeniu. To mnie bardzo zniechęciło i zapał opadł jak kurz po walce. Pomyślałem że szkoda było by odkładać pieniądze na drogie ryby i przez jakieś "speedowanie" czy inne komplikacje stracić obsadę na którą się ciężko kombinowało pieniądze ( przy 6ce dzieci ). Tak , wiem dziękuję dziękuję. Na dzień dzisiejszy, stanęło i już tak zostanie, na obsadzie piękniczkowatej, odrobinie małych pielęgniczek, kilku zbrojnikach, kosiarkach, barwniakach, coś w ławicy itd.... Na całej długości akwarium będzie dąb i kilka dołączonych do niego w pasujący sposób gałęzi. Dąb będzie miał wywiercone otwory w których będą mogły się ukryć gatunki, które tego potrzebują . Dno będzie na ziemi z dodatkiem torfu i gliny, zasypane piaskiem i żwirem. I tu wchodzą rośliny w wodzie. Prosił bym o jakieś rośliny, którymi obsadzę trzy plany, tylny - długie, środkowy - średnie i przedni - coś małego. Mam rośliny w akwarium 55 litrowym ale to jest kropla w morzu. w 300 litrowym jest malawi a trzecie to kostka z bojownikiem z małą ilością roślin. Obiecuję że jak tylko zacznie mi to się rozwijać, wszystkie nadwyżki będę oddawał za darmo na tym forum. Dziękuję za doczytanie do końca i proszę nie drwić z tego tematu.


Pozdrawiam, Gerard.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

[Przyjmę] [Warszawa] Rośliny każdego rodzaju, wyjaśnienie.

#2

Post autor: Ziemiojad »

marioelcamino pisze: wt mar 29, 2022 10:28 pm odrobinie małych pielęgniczek
Żwirek i ziemia to kiepskie połączenie przy apistogramma. Ona potrzebują piasku do przesiewania przez skrzela. To jak mycie zębów. Niby można, życ bez tego a jednak mało kto rezygnuje.
Apistogramma czyli pielegniczki i barwniaki to też słabo. Generalnie barwniaki zaorają większość ryb przy odchowie młodych.
A kosiarki to wielkie ryby, które też będą dokuczać.
Jeśli chcesz żwirek to twój pierwszy pomysł na skalary jest ciekawy. Ale nie jakieś dretwe zmanipulowane zła genetyką tylko rasowe. Przy tej wielkości akwarium mógłbyś mieć ciekawe obserwowacje.
Oczywiście wtedy odpadają wszelkie neonki itp. Rasowe skalary lubią jeść neonki.

Jeśli chcesz tak duże akwarium o sądzić mocno roślinami to z samej przycinki ci się nie uda. To spory wydatek cię czeka niestety.

Jesli chcesz zrobić duża zupę rybną to oczywiście możesz, ale będzie słabo.


Jakieś pytania?
Dodano do tego postu po 2 minutach 8 sekundach
Och. Sorry :-(
Nie zauważyłem że to giełda. A ja tu elaboraty pisze. :bęc: :bęc:
Zablokowany