Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
Chyzy_Czyzyk
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 29, 2022 9:26 am
Lokalizacja: Piekary Śląśkie
Na imię mam: Wojtek
Płeć:

Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

#1

Post autor: Chyzy_Czyzyk »

Witam, nazywam się Wojtek mam 34 lat i popełniłem w sumie dwa akwaria, na pałe.

Zacznijmy od tego, że akwaria miały tylko ładnie wyglądać i cieszyć oko:) mojego młodego pierworodnego:) a przy okazji nie wymagać obsługi poza dokarmianiem rybek i być najtańsze w eksploatacji no bo czemu nie :)

Cały sprzęt to można powiedzieć coś gdzieś wpadło coś się zachomikowało coś się dorwało taka zbieranina która ciężko określić pochodzenie taki mały misz masz i proszę nie ukrzyżujcie mnie za to a o testach nie powiem bo wiem tylko pH wody 7,5 a woda twarda.
Krótko opisze co tam w ogóle mam a mam dwa akwaria litraż diabli wiedza wymiary podam bedzie lepiej :D

Większe u syna w pokoju to to profilowe akwarium 80x35 h40 cm z pokrywą to będzie chyba 112l czas zalania 2020 marzec
Oświetlenie jakieś ledy w sumie dwie listwy z światłem białym i jedna dla roślin z czerwono niebieskimi diodami ile lm nie pytajcie się mnie bo nie określę ale dają mocno po oczach a wcześniej w pokrywie funkcjonowały dwie T8 po 18w wiec było ciemno. Świece 12h od 7.30 do 19.30
Filtr to chyba aquel minikan gąbka i ceramika z pompa zmieniona na 1000l/h raz z deszczownicą a raz bez deszczownicą aktualnie bez, a stara pompka robi jako podajnik wody podczas podmianki.
Żwir to bazalt o granulacji 3-5 mm z 20 litrów sumie, ale docelowo zabieram się na wymianę na żwirek rzeczny i podsypka z ziemi ogrodowej 1-3mm ciemy z pewnego portalu
Mamy zbiornik oświetlenie filtr i podłoże to nawożenie od czasu pałeczki nawozowe w goły żwir pod korzenie i aldehyd glutarowy 3% około 4 ml na dzień a do podmianek tylko kranowita a że na śląsku woda twarda to ostatnio mieszana 1:1 z RO bo przez dwa lata wcześniej tylko na kranie około 40 litrów tygodniowo przez okres letni przez okres zimowy podmiany rzadsze.
Rośliny ogólnie jakie mi tam od kogoś wpadły czyli:
Cryptokoryna chyba to Wendtti,
Rogatek,
Rotala chyba colorata,
Bacopa chyba Carolilana,
nadwódka
Jakaś żabienica
Anubiasy jaki nie wiem
I kryptokoryna parva
próbowałem jeszcze sagitarie subullate, trawnik mie sie zamarzył ale stanowczo aldehyd glutarowy jej nie służy i odparowała albo sie rozpuściła w toni, teraz dokarmiam cytrynianem potasu i kwaskiem cytrynowym tak aby nie przesadzic z potasem i wyglada obiecująco.
Rybki:
Gupiki endlera ile nie wiem bo za bardzo sie kocą
Platki 6 sztuk
Otoski 6 sztuk
Jakies danio ale dla mnie bardziej jak śledzie wyglądają
Ślimak jakiś duży żółty żonie sie podobał a jak sie podobał to nie pogadasz :D
Prętniki 2 szt.
Obrazek


Drugie akwarium 60x30 h40 też prowadzone na wodzie kranowej i na jałowym bazalcie o granulacji 1-3 mm z pałeczkami nawozowymi pod korzenie zalane początkiem 2020, teraz delikatna wymiana wody tylko z RO i docelowo trochę chce mieszać z kranowitą aby nei było jałowo, lane potasu cytrynian i kwas cytrynowy pod potas.
Filtr wewnętrzny aquela fan2 z gąbką
Oświetlenie fabryczne ledy i świetlówka led biała plus świetlówka led czerwone i niebieskie światło od 10 do 22
Roślinki
Kryptokoryna
Bacopa
Colorata
Rogatek
Zwartka Parva
Sagitaria subulatta
Nadwódka
Rybki
Gupiki endlera
Krewetki skundlone red chery
dwa ślimaki helmety
Harem bojownika 1+3 znowu winna żona bo ładne i chce do akwarium, a że jestem mało asertywny no to klops.Obrazek
Ot i zdjęcia jak sie zbiorniki prezentują
Krytyke chętnie przyjmę wiem, że jeszcze się będę uczyć ale oko wieczorem przy piwku cieszy :
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 01, 2022 6:19 pm przez Chyzy_Czyzyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

#2

Post autor: Agagin »

Mnie się podoba,ale ja to się nie znam:)
Jak się dogadują bojowniki ze sobą i resztą towarzystwa? Obsada jest od początku taka sama czy coś zmieniales?

Autor
Chyzy_Czyzyk
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 29, 2022 9:26 am
Lokalizacja: Piekary Śląśkie
Na imię mam: Wojtek
Płeć:

Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

#3

Post autor: Chyzy_Czyzyk »

Hmm obsady raczej nie zmieniane tylko dokładane co jakiś czas coś do akwarium
W większym akwarium płatki pływały potem wprowadziły się gupiki a stosunkowo niedawno wpadły w odwiedziny Otoski z prątnikiami i to tak na przestrzeni 1 roku dodawane były rybki bo praktycznie akwaria długo długo były tylko z roślinkami.
a w mniejszy baniaczek zamieszkiwały przez długi czas tylko krewetki i analogicznie w zeszłym roku wpadło parę gupika a ze i ogonków długich jak w pawich oczkach nie ma to żyją obok sobie od niedawna z bojownikami, o których ciężko coś powiedzieć bo narazie się aklimatyzują pływają po akwarium bez oznak agresji, dla siebie czy endlera.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

#4

Post autor: Dzik »

Czesc. Wszystko fajnie, tylko ten zwirrrrrrr. Jak dawno zalane ? Pytam, bo rosliny wygladaja jak posadzone przedwczoraj . Ten danio to malabarski a rogatka raczej sie nie sadzi .

Autor
Chyzy_Czyzyk
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 29, 2022 9:26 am
Lokalizacja: Piekary Śląśkie
Na imię mam: Wojtek
Płeć:

Chyzy_czyzyk i jak to miało być akwarium dla dziecka:)

#5

Post autor: Chyzy_Czyzyk »

Hej tak masz racje nie sadzi sie rogatka ale mi pasuje wciśnięty w podłoże i tak jakoś się ostał że ma swoje miejsce. Zbiorniki zalane w pierwszej połowie 2020 a co do żwiru to ten drobny mi się podoba ale grubszy będę wymieniać a piasek mimo wszystko jakoś do mnie nie przemawia może trochę się go boję.
ODPOWIEDZ