Rozszczelnione akwarium?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Rozszczelnione akwarium?

#1

Post autor: icarus853 »

Cześć,
jakieś dwa dni temu zauważyłem, że obok akwarium zebrało się troszkę wody. Poobserowałem i zbiera się tam systematycznia, nie spływa to spod pokrywy bo ścianki są cały czas suche. Akwarium stoi nieruszane od długiego czasu, czy to możliwe żeby rozszczelniło się jakieś łączenie przy dnie, pod piachem?
Co można z tym zrobić? Czy zaklejenie jakimś silikonem od zewnątrz ma w ogóle sens?
Na razie nie bardzo mam możliwość żeby opróżnić akwarium i uszczelnić "od środka".
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Rozszczelnione akwarium?

#2

Post autor: marioelcamino »

Cześć, Jeśli nie znajdziesz gdzie dokładnie przecieka to będzie zagadka. Jeśli zaczęło przeciekać to pójdzie dalej. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest znalezienie miejsca i w zależności od umiejscowienia przecieku albo "załatać" wstawiając dodatkowy kawałek szyby od środka. Albo wyciąć szybę i po usunięciu starego silikony, wkleić ją od nowa. Nie napisałeś jaka pojemność baniaka.
Grupa wsparcia https://www.facebook.com/groups/baniak

1260 - puste, czeka na pomysł
900 - Pawiookie
300 - Gupikolandia
140 - Pożywienie dla Pawiookich

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Rozszczelnione akwarium?

#3

Post autor: icarus853 »

Przecieka ewidentnie w narożniku przy dnie. Po wytarciu wszystkiego tam się woda pojawia jako pierwsza. Zastanawiam się czy zaklejenie tego np silikonem od zewnątrz da cokolwiek, czy jednak woda i tak nie będzie przeciekała.
Akwarium ma 64l.
Dodano do tego postu po 3 dniach 8 godzinach 2 minutach 46 sekundach
Podpowiedzcie proszę czy takie samodzielne klejenie, nawet od środka sprawdza się i jest trwałe? Zakładając że użyje jakiegoś kleju lub silikonu, nie mam szkła żeby je wstawić do środka.
ODPOWIEDZ