Hodowla emersyjna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Hodowla emersyjna

#1

Post autor: Ziemiojad »

Kupujemy rośliny w sklepie/szkółce w formie emersyjnej, wkładamy do akwarium i ona ta roślina, zamienia się w formę podwodną. Jest cacy. Bo tak ma być.

Ale ja mam dzisiaj pytanie do was inne. Mam rośliny w akwarium i chciałbym je wyciągnąć z wody i przetrzymac miesiąc na parapecie. Jak to zrobić żeby przeżyły?

Ktoś ma doświadczenie w takim temacie? Lub pomysly?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Hodowla emersyjna

#2

Post autor: Agagin »

Chodzi ci o przetrzymanie na parapecie w doniczce czy słoiku z wodą?:)
Ja trzymałam 10 bucków przez ponad miesiąc w małym słoiku na parapecie, przy sporym słońcu,ze dwa razy zmieniałam wodę i przeżyły i nic im się nie stało i rosną dalej w akwa (chociaż niektóre trochę słabiej wyglądały). Z innymi roślinami max tydzień tak robiłam, więc nie wiem...
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Hodowla emersyjna

#3

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Trzymałaś w pełnym zanurzenie w słoiku?
A mi chodzi o to, żeby rośliny rosły bez wody. Ale z tego co mi się wydaje powinny być raczej szklarniowe warunki. No właśnie chciałbym się tego dowiedzieć.

Rośliny w wiadrze zgnijją w kilka dni

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Hodowla emersyjna

#4

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Tak, całkiem zanurzone. Odstawiłam je tam 'do jutra', żeby później posadzić w akwa i jakoś miesiąc zleciał a ja się nie mogłam do tego zabrać.
Chcesz twoje przetrzymać bez wody jako eksperyment naukowy?:) też bym była ciekawa czy by się przystosowały.

marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Hodowla emersyjna

#5

Post autor: marekmich »

Ziemiojad, spróbuj daj jej podłoże aktwyne, cos co jest żyzne i w słoik z wodą w widne miejsce. Wraz ze wzrostem jest szansa, że jak wyjdzie z wody to pójdzie w górę. Ale to też nie każda roślina podejrzewam. Ja nigdy nie próbowałem.
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Hodowla emersyjna

#6

Post autor: Ziemiojad »

marekmich
Dobry pomysł.
Zaleje pudełko wodą, na dno dam aktywne Tropica i pozwolę rośliną przebić powierzchnie wody, żeby brały CO2 i światło z natury.
Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”