Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Miroslaw
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 10, 2022 9:28 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Mirosław
Płeć:

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#1

Post autor: Miroslaw »

Dzień dobry,
Jako że jestem laikiem w temacie chciałbym się zapytać forumowiczów co sądzicie o kupowaniu gotowych zestawów akwarium wraz z całym sprzetem, rybkami, roslinami itp.
Znalazłem kilka ciekawych ogłoszeń na olx. Sprzedający wystawia "dojrzałe akwarium", cały ekosystem i poprostu pozbywa sie swojego akwarium (akwaium z ogłoszenia nie jest duże, 45 l). Planuję podjechać i obejrzeć rybki ale jako że moja wiedza jest znikoma to chciałym się dowiedzieć o co pytać, na co patrzeć itp.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#2

Post autor: Ziemiojad »

Jak je opróżnisz do transportu to przestanie być dojrzałe. Najgorsza rzecz jaką można zrobić to kupić akwarium z rybami.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#3

Post autor: Lech-u »

Miroslaw pisze: ndz lip 10, 2022 9:44 pm ale jako że moja wiedza jest znikoma to chciałym się dowiedzieć o co pytać, na co patrzeć itp.
Proponuję zaczęcie przygody z akwarystyką od Kącika Początkującego Akwarysty. Tam jest naprawdę sporo informacji i praktycznych uwag.
Zajrzyj tu: Kącik Początkującego Akwarysty
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

boro1

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#4

Post autor: boro1 »

Lech-u pisze: pn lip 11, 2022 9:11 am Proponuję zaczęcie przygody z akwarystyką od Kącika Początkującego Akwarysty.
Zdecydowanie się zgadzam. Niemniej jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne zadawaj pytania.
Dodatkowo dodam od siebie, że robiąc wszystko od zera będziesz mieć dużo większą satysfakcję.
J

Autor
Miroslaw
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 10, 2022 9:28 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Mirosław
Płeć:

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#5

Post autor: Miroslaw »

Ziemiojad pisze: pn lip 11, 2022 8:32 am Jak je opróżnisz do transportu to przestanie być dojrzałe. Najgorsza rzecz jaką można zrobić to kupić akwarium z rybami.
Ogólnie plan był taki że 3/4 wody odlewamy aby przewieźć akwarium, rybki lądują do pojemników z wodą, roślinność i podłoże zostaje w akwarium z małą ilością wody. Transport na ok. 20 km więc tego się obawiam trochę jak to może wyglądać. Czytałem kilka opinii na forum, że teżtak można więć stą było moje pytanie.

boro1

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#6

Post autor: boro1 »

Ziemiojad pisze: pn lip 11, 2022 8:32 am ak je opróżnisz do transportu to przestanie być dojrzałe.
Znam wiele przeprowadzek baniaków i o tragediach nie słyszałem. Bakterie kilka godzin przetrwają, także jak z głową się wszystko zrobi zagrożenia nie widzę. Jedyne co w nowym miejscu może być inna woda co może spowodować chwilową destabilizację.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Zakup całego akwarium z ogłoszeń internetowych - prośba o pomoc

#7

Post autor: Ziemiojad »

Słuchasz co chcesz słyszeć. A że to błąd to zobaczysz po fakcie. W dziale choroby. Niestety
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”