Bojownik i znikające jajeczka Help

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
mamaBlanki
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 22, 2022 9:50 pm
Lokalizacja: podlasie
Płeć:

Bojownik i znikające jajeczka Help

#1

Post autor: mamaBlanki »

Witam, od ok. miesiąca jestem posiadaczką bojownika samca i 2 samiczek. W przeciągu tego czasu 3 krotnie doszło do tarła i powstało z tego mnóstwo jajeczek za każdym razem. Nie jestem może doświadczoną akwarystką ale wiem że należało odłowić samiczkę i tak też zrobiłam. Na zajutrz było dużo mniej jajeczek po czym w końcu znikły... za każdym razem :( Czy to możliwe żeby samiec zjadał jajeczka i jeśli tak to dlaczego oraz jak temu zapobiec? Proszę doświadczonych o poradę dziękuję.
Awatar użytkownika

Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Bojownik i znikające jajeczka Help

#2

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Czy jest jeszcze inna obsada prócz bojowników? Jaki litraż? Odlowilas 2 samiczki czy tylko tą która miała tarło? Jaka temperatura w zbiorniku i poziom wody? Czy światło jest zapalone 24h podczas opieki nad ikrą? Samiec uczy się opieki nad ikrą, jeden z moich samców zjada ikre mimo że to nie pierwsze tarło choć wczoraj dałem mu kolejną szansę i jeszcze ikry nie zjadł od ponad doby. Pamiętaj że bojownik to ryba terytorialna, co zrobisz z dziesiątkami samców jak się uda? Masz kolejne zbiorniki? Czy masz przygotowany pokarm dla maluchów taki jak pierwotniaki, nicienie bananowe, wegorki octowe, grindal, artemia? Narybek bojownika nie tknie suchego pokarmu na początek, a jak już jakimś cudem ruszy to efekty z tarła będą marne wyniki. Jest też opcja że jaja są nie zapłodnione w przy ciągu miesiąca jak doszło do tarła 3krotnie to za mały czas na regenerację, ja robię samcą 2-3 tygodnie
ODPOWIEDZ