Szkło kupione to się przywitam...

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
simon_wpr
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:43 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Szymon
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#1

Post autor: simon_wpr »

Cześć Wszystkim!

Popełniłem wczoraj zakup baniaczka więc chyba najwyższa pora się przywitać po wielu miesiącach obecności na forum "na sucho" :)
Jak wiele innych osób tutaj, wracam po bardzo wielu latach do akwarystyki, mając w sumie więcej chęci niż doświadczenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce.

Uprzedzając ewentualne podstawowe pytania - baniak będzie słodkowodny i do małych nie należy - zabudowuję nim wnękę więc robiłem na wymiar.
Wyszło dosyć nietypowo: 99 x 75 x 65 (długość x wysokość x szerokość). Szkło 12mm, wzmocnienia podłużne i spinka na środku.
Kawał szkła, jakieś 440l...;) :rock:

Co do planów na obsadę itd - jeszcze nie pytajcie, na razie przygotowuję zaplecze bo z takim baniakiem to nie ma żartów :)

Mam nadzieję, że uda mi się z czasem wykorzystać potencjał zbiornika, liczę na Wasze ewentualne dobre rady w razie kłopotów czy wątpliwości.
Do zobaczenia na postach z fotorelacjami!

Pozdr
Szymon

SMILER
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 21, 2022 11:07 am
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Rafał
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#2

Post autor: SMILER »

Siema Siema
Czekamy na rozwój sytuacji :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#3

Post autor: Ziemiojad »

Witaj.
Az sie prosza tu skalary. Ale nie jakies sklepowe hybrydy tylko porządne rybska na przykład Rio Manacapuru...
Dodano do tego postu po 17 sekundach
simon_wpr pisze: ndz paź 09, 2022 7:25 pm wykorzystać potencjał zbiornika
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#4

Post autor: Lech-u »

Skalary to dobry pomysł. Do takiej wysokości baniaka.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Szkło kupione to się przywitam...

#5

Post autor: Gaber »

Witaj i pozdro.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#6

Post autor: aquilamp »

Witaj,
Cierpliwie czekam na pierwsze zdjęcia. Wymiary szkła pobudzają wyobraźnię.

Wysłane z mojego 21061119DG przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#7

Post autor: Winter »

Ziemiojad pisze: ndz paź 09, 2022 7:38 pm Az sie prosza tu skalary. Ale nie jakies sklepowe hybrydy tylko porządne rybska na przykład Rio Manacapuru...
No, no... fajnie by było :)
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#8

Post autor: czarny.skalar »

no piękne są ale pisał że nie ma doświadczenia więc...

witaj na forum!
moje akwarium to 200l ze skalarami i to tyle chyba z tego.
mam w każdej chwili nadwyżkę nurzańca jak szukasz.

Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szkło kupione to się przywitam...

#9

Post autor: Etam »

Jak ekran telewizora 4:3, będziesz miał Animal Planet Live. Przy tej wysokości trudno będzie z serwisem czyszczeniem, stołeczek, przedłużki te sprawy. Weź pod uwagę jak jeszcze nie zrobiłeś stelażu.

Autor
simon_wpr
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:43 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Szymon
Płeć:

Szkło kupione to się przywitam...

#10

Post autor: simon_wpr »

Cześć. Dzięki za wszystkie powitania na forum i za pierwsze porady.

Pomyślałem, że odezwę się cokolwiek bo trochę czasu minęło. Żadnych efektów 'artystycznych' jeszcze nie mogę zaprezentować ale nie spieszy mi się, a w sumie mam też sporo radochy z rozwiązywania różnych dylematów 'techniczno-wykonawczych'.

Póki co największy sukces to ustawienie baniaka na miejscu i testowe zalanie w 60% żeby zobaczyć czy nie ma niespodzianek. Na razie sucho aczkolwiek przyznam, że te pierwsze napełniania mocno stresujące :) (na zdjęciu to oczywiście nie 60% tylko chwilę wcześniej).

Odpaliłem też filtr – mam Oase Biomaster 600 z grzałką. Też działa 😊. Tzn jest obieg wody, jest szczelnie. Na ile da radę obrobić ten zbiornik w jakimś jego docelowym stanie – się zobaczy. Najwyżej dołożę coś jeszcze. Z rzeczy miłych i wygodnych - pomieszczenie ma raptem 2.5m2 ale za to ma podejście z wodą i odpływ więc wszelkie przyszłe podmianki wody mogę robić bez rytualnego zalewania domu wiadrami itp :)

Szafka – sprawdzałem czy jest jakieś ugięcie jak zalałem te 60% ale nie widać żeby cokolwiek pracowało. Myślę, że jest dosyć pancerna i powinna dać radę. Blat jest 2x 18mm, ścianki boczne też 2x18mm, do tego są przykręcone do ściany pomieszczenia (tak, tak... szerokość akwarium to praktycznie szerokość tego pomieszczenia...). Przegroda na środku to też 2x18mm, skręcone razem. Do tego z obu stron tej przegrody mam 'koziołki' z kantówki 7cm, z nóżkami do wyregulowania, gdyby zaczęło coś ewentualnie siadać. Plecy szafki 18mm, na wcisk między boki i przegrodę i skontrowane ścianą. Mam jeszcze do zamówienia jakieś fronty, które też dodatkowo wzmocnią / ustabilizują całość ale mam wrażenie, że już dzisiaj jest spory zapas bezpieczeństwa. Oby :)

Jak widać na foto, filtr i zaworki mam z lewej, po prawej mam 3 x narurowy do zalewania akwa. O parametry nie pytajcie, zdążyłem już zapomnieć. Coś mniej więcej 20um -> węgiel -> 5um.

Powoli zabieram się za aranżację dna. Przy okazji – ciekawe miejsce na zakupy kamieni, korzeni i wszelkiej maści żwirków i piasków - Brzozowy Raj w Opaczy k. Ursusa. Mają tam osobną część poświęconą akwarystyce, a miła Właścicielka jest zorientowana w tematyce i w razie czego doradzi, a co najmniej podpyta o plany / potrzeby :)

Tyle na ten moment. Pracuję nad podłożem / głównymi dużymi kamieniami. Jak ułożę i nie rozwalę zbiornika to wrzucę kolejną fotę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze fota z zakupów we wspomnianym Brzozowym Raju
Obrazek
ODPOWIEDZ