Proszę o pomoc wysokie co2

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
raszej1987
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 9:00 am
Lokalizacja: Rastatt

Proszę o pomoc wysokie co2

#1

Post autor: raszej1987 »

Witam wszystkich. Jestem Michał i dopiero zaczyn przygodę z akwarystyka i już napotkałem problem. Mam akwarium Juwel rio 125l Filter bioflow M plus Carbax oraz Cirax podłoże jbl manado plus piasek Dehner aquariumkies biały 0.4-1mm. Napowietrzacz AirSilent Max na początek gdyż czekam za Juwel oxy plus. Rośliny cryptocoryne wendtii, hygrophila difformis, myriophyllum brasilienis, microsorum pteropus, monte Carlo, bacopa Carolina. Użyłem tetra safestart, aqua safe, ph/kh minus, filter active oraz bactozyn. Akwarium wystartowało w czwartek po testach paskowych zdj. wyników poziom co2 jest za wysoki i nie wiem jak sobie z tym poradzić piasek który wsypałem zrobil się miejscami koloru żółtego jak na zdj. woda jest mętna jak na zdj. a użyłem tetra crystalwater. kamienie island lava. Proszę o pomoc w tych kwestiach. pozdrawiam ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Proszę o pomoc wysokie co2

#2

Post autor: A.G.A. »

Zbiornik zalany w czwartek to bardzo świeżutki zbiornik :) moim zdaniem robienie jakichkolwiek testów w tej chwili nie ma sensu. To wszystko będzie się mniej lub bardziej dynamicznie zmieniać w ciągu najbliższego miesiąca.
Poczekaj.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Proszę o pomoc wysokie co2

#3

Post autor: Ziemiojad »

Tylko nie wrzucaj teraz ryb, możesz ślimaka.

Autor
raszej1987
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 9:00 am
Lokalizacja: Rastatt

Proszę o pomoc wysokie co2

#4

Post autor: raszej1987 »

Ok dzięki bardzo a już myślałem ze coś zrobiłem zle...
Dodano do tego postu po 1 minucie 45 sekundach
tak tak wiem ze nie wprowadzać jeszcze ryb do akwarium
ODPOWIEDZ