Akwarium 450l Ameryka Południowa

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l Ameryka Południowa

#1

Post autor: KarolX22 »

Najprawdopodobniej na jesień będę miał już możliwość założenia akwarium 450l. Akwarium to będzie Black water. Tylko przy akwarium problemem jest budżet będę dysponował budżetem 3000-4000 zł. Korzenie będę brał z lasu tylko zastanawiam się jak je spreparować mam taki pomysł żeby suszyć je przez parę miesięcy później przez miesiąc dwa je moczyć i na koniec jeszcze zalać je gorąca woda. Podłoże to oczywiście będzie piasek tylko zastanawiam się skąd go wziąć czy kupić w markecie budowlanym czy z lasu ( czytałem gdzieś że ten z lasu też jest dobrym pomysłem). Najbardziej martwię się czy zmieszczę się w budżecie. Z oświetleniem to coś tam wymyślę. Roślin nie planuje może jedynie pistię. Ale też zastanawiam się nad założeniem hydroponiki. A jak akwarium będzie otwarte to parowanie wody będzie z niego duże? Bo nie chce żeby przez to mi wilgoć na ścianach wyszła.
Dodano do tego postu po 2 dniach 21 godzinach 12 minutach 44 sekundach
Obsada chyba będzie taka
- 8 skalarów
- 25 neonów czerwonych
- 15 kirysków
- 1+2 zbrojniki najprawdopodobniej L-201
- 15 hokejówek
- harem ziemnojadów Red head tapajos
- 6 akar z maroni
Osada jeszcze pewnie ulegnie zmianie bo teraz nie wiem czy za dużo ryb by nie było w tym akwarium.Też zastanawiam się kiedy zacząć kompletować sprzęt do akwarium czy już teraz zacząć kupować czy lepiej poczekać i kupić przed założeniem zbiornika?
Dodano do tego postu po 22 godzinach 51 minutach 50 sekundach
Mam też pytanie jakie gatunki kirysków nadawały by się do bw bo za bardzo nie mogę znaleźć które gatunki nadają się do bw. Grzałka to będzie jakaś przepływowa 300w. A do filtracji co byście polecali? Bo zastanawiam się
Dodano do tego postu po 8 godzinach 7 minutach 10 sekundach
Też zastanawiam się w jaki sposób zakwaszać wodę do akwarium. Filtr ro oczywiście kupię. Tylko myślę czy lepiej było by zakwaszać przez armatkę torfową czy przez jakiś wywar a może kupić jakiś preparat? Ze skalarów to zastanawiam się czy kupić zwykłe sklepówki czy może jakieś Rio nanay lub manucapuru F2. Nie mam żadnego doświadczenia w hodowli skalarów więc trochę boję czy poradził bym sobie z F2 ale jednak mi się bardziej podobają od tych hodowlanych. Tak samo z ziemnojadami też mi się podobają ale nie wiem czy też z nimi bym sobie poradził. Szafkę będę robił sam z profili stalowych i na to blat. Tylko zastanawiam się jak taki stelaż miał by wyglądać. A liście dębu można teraz zbierać przy takiej pogodzie czy lepiej jak będzie mróz i jak je przygotować do przechowywania do jesieni. Z korzeniami zrobię chyba tak narpiew je wyczysczę zostawię na 3-6 miesięcy do schnięcia później je przez 2 miesiące bym moczył a później bym je polał wrzątkiem później jeszcze przez tydzień bym je moczył i do akwarium. To był by dobry pomysł? I jak mierzyć parametry w takim akwarium bo testy kropelkowe mogły by zakłamywać wynik przez kolor wody czy jednak się mylę?
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2022 5:23 pm przez KarolX22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium Black water

#2

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22 pisze: wt gru 27, 2022 11:03 pm harem ziemnojadów Red head tapajos
-
Te ryby nue zyja w Black water lecz w, czystych wodach.

Chcesz za dużo różnych ryb w jednym miejscu.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium Black water

#3

Post autor: KarolX22 »

Przepraszam pomyliłem się. To jakie pielęgnice nadawały by się do tego akwarium?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium Black water

#4

Post autor: Ziemiojad »

Ze skalarów zostanie ci jedna para. Hokejowki sa świetne, pływają w grupie i warto je kupić w dużych ilosciach. Fajne są . Neonki to slaby pomysł ze skalarami.
Maronk sa ciche i spokojne.
L201 jak wpuscisz do akwarium to ich wiecej nie zobaczysz.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium Black water

#5

Post autor: KarolX22 »

Tylko jedna para na taki litraż? Większą grupę chyba też dało by się utrzymać w takim litrażu. Też dużo zależy od charakteru danych osobników. Skalary nie powinny zjeść neonów czerwonych.
ODPOWIEDZ