Pomocy - bojownik

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Autor
smolaa
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 05, 2023 5:45 pm
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Pomocy - bojownik

#61

Post autor: smolaa »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Agagin napisała że może być tak, że powietrze, które jest nad taflą starcza bojkom na dwa dni. W takim razie już sama nie wiem. Specjalnie zamawiałam akwarium z pokrywą aby bojek nie miał różnicy temperatur. A teraz sama nie wiem co robić zdjąć czy zostawić? Te ph podobno nie powinno zabijać ryb. To w takim razie już serio się poddaje nie mam pomysłu co może je zabijać. Słabo mi się widzi robić testy na żywych istotach.
Dodano do tego postu po 1 minucie 43 sekundach
Ryby w tym momencie nie mam chwilowo zabrałam dwa kamienie i podmieniłam wode ale może tak z 20%. Chce zobaczyć czy ph się zmniejszy.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Pomocy - bojownik

#62

Post autor: Agagin »

Pokrywa może być za bardzo szczelna... jakaś wymiana powietrza jest potrzebna,a tutaj widać że zaparowana bardzo, więc chyba tego brakuje.
Co do ruchu wody,to teraz mam pierwszego bojownika, któremu to przeszkadza, wszystkie inne lubiły (ale ogólnie wiadomo, że raczej nie lubią:)
Jak się nie lubi roślin,to ciężko jest urządzić akwarium dla bojownika... może malawi sobie załóż?:)

Autor
smolaa
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 05, 2023 5:45 pm
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Pomocy - bojownik

#63

Post autor: smolaa »

Mogę mieć rośliny ale raczej szukam mało wymagających po prostu.
Dodano do tego postu po 58 minutach 18 sekundach
Jeszcze naszła mnie taka myśl. Co myślicie o zmianie podłoża na aktywne? Wyczytałam, że obniża ph co w rezultacie z moimi skałami mogłoby wyjść bardzo korzystnie a i rośliny byłby zadowolone. Nigdy nie stosowałam takiego podłoża dlatego pytam o rade was. Z tego co również podaje internet to krewetki jak i bojek lubią wodę miękką.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pomocy - bojownik

#64

Post autor: Ziemiojad »

smolaa pisze: śr sty 25, 2023 2:13 pmobniża ph
Ale musisz wlewać RO.

Autor
smolaa
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 05, 2023 5:45 pm
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Pomocy - bojownik

#65

Post autor: smolaa »

Możesz rozszerzyć temat czemu?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pomocy - bojownik

#66

Post autor: Ziemiojad »

smolaa
Miękka woda o niskim pH będzie stabilizowana przez podłoże. Podłoże aktywne będzie trzymać niejako parametry w ryzach.
Ale podłoże nie "rozmiękcza" wody.
Gorzej, twarda woda skraca żywotność podłoża aktywnego. Wypłukuje je. Możesz o tym przeczytać na większości instrukcji obsługi jakiegokolwiek podłoża aktywnego .
ODPOWIEDZ