Pytanie o "duże"akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
bolo527
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 10, 2023 10:47 am
Lokalizacja: ok.stolicy
Płeć:

Pytanie o "duże"akwarium

#1

Post autor: bolo527 »

Czy ktoś może mi polecić jakiegoś fachmana od klejenia zbiorników? Podzwoniłem, zebrałem kilka ofert, ale... . Jak ktoś polecany to daleko, ci z bliska to albo nie znam, albo znajduję jakieś opinie negatywne. Chciałbym w miarę blisko W-wy ( ca 100km). Zbiornik 250x 60x 60-70h.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
P.S. A może ktoś ma lub wie o kimś kto ma podobne do sprzedania? Nie odrzucam możliwości kupna używanego.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pytanie o "duże"akwarium

#2

Post autor: Lech-u »

Zadzwoń do sklepu Akwarysta na Ursynowie. Tam facet klei duże baniaki. Ja miałem robione ze szkła 12 mm bez wzmocnień poprzecznych (też wysokie 75 cm). Stoi ładnych kilka lat i nadal wszystko OK. I cena też była OK.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
bolo527
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 10, 2023 10:47 am
Lokalizacja: ok.stolicy
Płeć:

Pytanie o "duże"akwarium

#3

Post autor: bolo527 »

Dobrą ofertę dostałem od iquitos. Opinia jako sklepu nie bardzo mnie interesuje - mam swoją dość wyrazistą. Zbiorniki to co innego. Sami nie kleją. Może ktoś kupował u nich zbiornik, może wie kto im klei czy robi to dobrze?
Lech-u dzięki za namiar, facet jest konkretny. Tyle lat z rybkami, a nie znałem tego sklepu. Na razie pierwszy w "rankingu" :)

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Pytanie o "duże"akwarium

#4

Post autor: taipan3 »

Iquitos
Ja kupowałem u nich szkiełko, cena bardzo dobra, wykonanie też. Ale to był jakiś leżak magazynowy, patrzac po tym jak kruszyła się taśma pakowa to w magazynie spędził kilka lat. Namęczyłem się z odklejeniem tej taśmy, ale z samego zakupu jestem bardzo zodowolony.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Pytanie o "duże"akwarium

#5

Post autor: r10 »

Miałem ze dwa z Iquitos, podoba mi się ich nakładanie silikonu bez "wałka" (nie cierpię "wałków" od środka w narożnikach), cena bardzo OK (za OW).
Na forum Malawi jest intensywna wymiana info o klejących, z tym że ceny wydawały mi się wysokie, ale to kwestia lokalizacji bo transport sporo kosztuje.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ