Krzyrzówki paletek

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Krzyrzówki paletek

#1

Post autor: Przemek82 »

Cześć. Jak już pisałem w innych postach mam paletki w zbiorniku ogólnym. Ryby jakiś czas temu podobierały się w pary jednak nie kolorystycznie. Regularnie składają ikrę która max po 2 dniach znika. Zastanawiam się tak czy jest sens na siłe je krzyżować nie wiedząc co finalnie wyjdzie i wpuszczać takie ryby w obieg. Nie myślałem o hodowli a raczej o zbiorniku dekoracyjnym.

Padł pomysł aby pary odłowić do osobnych zbiorników i poczejać co z tego wyjdzie tylko czy to ma sens...
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Krzyrzówki paletek

#2

Post autor: jacekzabki »

Przemek82 pisze: pn sty 16, 2023 9:02 pm Padł pomysł aby pary odłowić do osobnych zbiorników i poczejać co z tego wyjdzie tylko czy to ma sens...
Ja myślę, że ma sens. Po pierwsze zdobędziesz doświadczenie a przy rozmnażaniu paletek i późniejszej ich segregacji jest jednym z kluczowych elementów powodzenia w hodowli. Po drugie nawet jeśli się nie dobrały kolorystycznie to z mieszanki można czasami doczekać się prawdziwych perełek. Ponadto jeśli masz odmianę snow white to z połączenia tej odmiany i innych wyjdą ci czyste snow white i czyste inne odmiany.
ODPOWIEDZ