Pasożyty, czy jajeczka np. ślimaka?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Pinky
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 05, 2023 11:29 am
Lokalizacja: Oświęcim

Pasożyty, czy jajeczka np. ślimaka?

#1

Post autor: Pinky »

ObrazekObrazek

Witam, jestem tutaj nowa i nie wiem, czy w dobrym dziale zamieściłam post i wszystko dobrze zrobiłam :), jeżeli nie to z góry bardzo przepraszam :). Ostatnio w swoim akwarium, zauważyłam jakieś małe "stworzonka". Najpierw pomyślałam, że może to jakieś jajeczka np. ślimaków, ale jak zaczęłam się zagłębiać w temat to się obawiam, że mogą to być np. jakieś pasożyty :(. Podsyłam zdjęcia, na których je widać:). Może ktoś doradzić co to może być?:) Dodatkowo dodam, że moja obsada to: Helenki, zbrojnik, neonki, głupiki, danio barwione, tetry, danio margaritratus, oryzias woworae oraz krewetki. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Pasożyty, czy jajeczka np. ślimaka?

#2

Post autor: Gaber »

Słabo zagłębiasz się w temat, bo w google jest opcja wyszukiwania obrazem i łatwo znaleźć pasujący odpowiednik. Wyskoczyło mi przytulik.
Awatar użytkownika

Autor
Pinky
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 05, 2023 11:29 am
Lokalizacja: Oświęcim

Pasożyty, czy jajeczka np. ślimaka?

#3

Post autor: Pinky »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :). Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Pasożyty, czy jajeczka np. ślimaka?

#4

Post autor: andriejewicz »

mój ojciec ostatnio do akwa przytargał własnie przytuliki...
dziwne te ślimaczki. małe takie...zastanawialiśmy się właśnie czy np helenka takie cuś ogarnie bo małe są i jakieś takie płaskie
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
ODPOWIEDZ