Jaka belka do roslinnego

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
talicd2
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Łuków
Na imię mam: Kamil

Jaka belka do roslinnego

#1

Post autor: talicd2 »

Witam, akwarium 240 l pracuje już rok, filtracja Ultramax1500. W najbliższym czasie planuje zakup zestawu Co2 https://allegro.pl/oferta/najlepszy-zes ... 1183078496 .Czy ktoś może podpowiedzieć czy ten zestaw jest w miarę dobry? I drugie pytanie odnośnie oświetlenia. Obecnie posiadam Sinkor LED II 120 cm WRB 40W, rośliny bez nawożenia słabo rosną i zachodzą glonami. Czy jest sens dokupić drugą belkę przy nawożeniu czy jak już będę podawał C02 to rośliny ruszą na tej belce co mam. Jak miałbym dokupić drugą belkę to jaką byście polecili w rozsądnych pieniądzach. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Jaka belka do roslinnego

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Podales za malo info . Wymiary akwa , jakie rosliny , jakie podloze , jaka woda itp.

Autor
talicd2
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Łuków
Na imię mam: Kamil

Jaka belka do roslinnego

#3

Post autor: talicd2 »

Standard 120x40x50 podłoże zwirek. Wody nie badałem ale miękka bo z uzdatniacza.( a tak z ciekawosci jak wymiary akwa wplywaja na oświetlenie i Co2?)
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Jaka belka do roslinnego

#4

Post autor: andriejewicz »

talicd2
sam chętnie wysłucham opinii o tym zestawie AQUARIO - może ktoś używa
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Jaka belka do roslinnego

#5

Post autor: Agagin »

talicd2
No,dla światła (roślin)chyba jest różnica,czy akwarium ma 20 czy 60 cm wysokości , pewnie dlatego to pytanie:)
ODPOWIEDZ