Małe akwarium.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Manu88
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 04, 2023 8:15 am
Telefon: 790207720
Lokalizacja: wieliczka
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Małe akwarium.

#1

Post autor: Manu88 »

Witam, mam do was pytanie i proszę o radę. Dwa tygodnie temu kupiłem małe, 30 litrowe akwarium dla dziecka. Akwarium ma długość 40 cm, ma sztuczne rośliny, kamienie i filtr. W akwarium zamieszły 4 małe danio i 2 neonki zielone, wygląda to jak dla mnie bardzo fajnie ale chciałem dopytać czy do tego zestawu mogę coś jeszcze dokupić ? Chcicłabym w tym małym akwarium z 10-15 rybek ale widzę że na jednych forach piszą że do 30 litrów max 6 rybek, na drugim znowu piszą że 15 spokojnie, stąd mój wpis. Jeśli mógłby coś doupić do tego zestawu to proszę powiedzieć jaki miałby to być gatunek. Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Małe akwarium.

#2

Post autor: Ziemiojad »

Manu88
Danio pręgowany?

Neony, które kupiłeś potrzebują bardzo ciepłej wody 27 stopni. Inaczej prędzej czy później padną lub zachorują. Proponowałbym je oddać.

Jeśli to Danio pregowany dokup tak, żeby było ich z 10 sztuk razem. Będzie fajne stadko. Wbrew pozorom jedna grupa wygląda lepiej niż 10 ryb każda z innego gatunku. Plus frajda z obserwacji zachowań stadnych, kłótni kto jest ważniejszy i prób składania ikry.

Sztuczne rośliny to slaby pomysl. No ale to się zorientujesz potem.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Małe akwarium.

#3

Post autor: jacekzabki »

Zgadzam się z Ziemioadem. Dodam tylko że w akwarium bez żywych roślin a z większą ilością ryb będzie problem z azotanami a co za tym idzie ryby będą podtruwane. Sztuczne rośliny choć niektóre naprawdę pięknie wyglądają są niepraktyczne i lepiej zasadź żywe żeby mogły pochłaniać związki azotu.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Małe akwarium.

#4

Post autor: DanielP »

Zgadzam się z moimi przedmówcami w kwestii żywych roślin. Jaką planujesz mieć temperaturę w zbiorniku? Ja widziałbym tu grupkę neonów ,,zielonych" i kilka otosków lub najmniejszych kirysków. Danio bym oddał. Pokaż zdjęcie zbiornika.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Małe akwarium.

#5

Post autor: Agagin »

DanielP
Które to są najmniejsze kiryski?bo też bym się zainteresowała:)

Piotr Pepe
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 01, 2023 8:28 pm
Lokalizacja: Wawa Grochow/Gocław/Ząbki
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Małe akwarium.

#6

Post autor: Piotr Pepe »

Agagin pisze: śr kwie 05, 2023 7:18 pm Które to są najmniejsze kiryski?bo też bym się zainteresowała:)
Pigmej, ale, ale..... Są bardzo, bardzo ultra wrażliwe.... Polecam wpuszczanie tylko do stabilnych zbiorników. Jakakolwiek chemia, wahania parametrów skutkują wysłaniem ich na tamten świat.
Jednak w stabilnym zbiorniku zachowują się jak koliberki, potrafią zawisnąć w toni, nie są to typowe denne rybki. Piękne z zachowania. Rybka malutka troszkę ponad 1,5 cm.
Odpoczynek...... :duży uśmiech:
Obrazek

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Małe akwarium.

#7

Post autor: r10 »

Manu88 pisze: wt kwie 04, 2023 8:26 amJeśli mógłby coś doupić do tego zestawu to proszę powiedzieć jaki miałby to być gatunek.
Prosi się o bojownika :-).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

boro1

Małe akwarium.

#8

Post autor: boro1 »

Bojownikowi najlepiej będzie w samotności się żyło

Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka


Kmicic
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 28, 2021 7:36 pm
Telefon: 02084458796
Lokalizacja: Mülheim an der Ruhr
Na imię mam: Marcin

Małe akwarium.

#9

Post autor: Kmicic »

Agagin pisze: śr kwie 05, 2023 7:18 pm Które to są najmniejsze kiryski?bo też bym się zainteresowała:)
Sa też Corydoras habrosus (kirysek malutki)

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Małe akwarium.

#10

Post autor: r10 »

boro1 pisze: sob kwie 15, 2023 9:53 amBojownikowi najlepiej będzie w samotności się żyło
Pytałeś któregoś?
Jedynie nie powino być ryb podgryzających płetwy innym gatunkom, jak powiedzmy brzanki.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

boro1

Małe akwarium.

#11

Post autor: boro1 »

r10 pisze:
boro1 pisze: sob kwie 15, 2023 9:53 amBojownikowi najlepiej będzie w samotności się żyło
Pytałeś któregoś?
Jedynie nie powino być ryb podgryzających płetwy innym gatunkom, jak powiedzmy brzanki.
Poczytaj, pooglądaj co mają do powiedzenia hodowcy.
Potem są kwiatki typu bojowniki w kubkach czy akwariach towarzyskich oraz kuliste akwaria.

Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka


r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Małe akwarium.

#12

Post autor: r10 »

Nie mieszaj kubków ani kul do akwariów towarzyskich.
Ani hodowców czegokolwiek do miłośników zwierząt.
To w jakim zbiorniku Ty proponujesz życie w samotności Twojego bojownika?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

boro1

Małe akwarium.

#13

Post autor: boro1 »

r10 pisze:Nie mieszaj kubków ani kul do akwariów towarzyskich.
Ani hodowców czegokolwiek do miłośników zwierząt.
To w jakim zbiorniku Ty proponujesz życie w samotności Twojego bojownika?
Staram się odpowiadać na każde pytanie czy wątpliwość ale w tym konkretnym przypadku jest mi ciężko odpowiedzieć. Może było by łatwiej, gdyby pytanie było zadane w bardziej składny sposób ;)

Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka


r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Małe akwarium.

#14

Post autor: r10 »

Pytanie 1.: To w jakim zbiorniku Ty proponujesz życie w samotności Twojego bojownika?
Pytanie 2.: Jesteś trolem czy botem?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

boro1

Małe akwarium.

#15

Post autor: boro1 »

r10 pisze:Pytanie 1.: To w jakim zbiorniku Ty proponujesz życie w samotności Twojego bojownika?
Pytanie 2.: Jesteś trolem czy botem?
U mnie masz bana Obrazek

Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ