Krewetka Amano w ciąży

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Krewetka Amano w ciąży

#1

Post autor: Danieloz »

Część dziś zastał mnie niespotykany widok pod nogami ma masę jasnych kuleczek. Mianowicie moja krewetka Amano chyba zniosła jajeczka 😅. Jak bardzo możliwe jest że z jajeczek krewetki Amano w akwarium słodko wodnym wyklują się nowe krewetki i czy możliwe jest w ogóle ich utrzymanie. Jeżeli tak to w jaki sposób odchować ewentualne maluchy.

Z tego co wiem to Amano potrzebuje zasolonej w jakimś stopniu wody do okocenia się.Obrazek
Obrazek
Obrazek

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Krewetka Amano w ciąży

#2

Post autor: Agagin »

Raczej ekstremalnie mała szansa, że tak po prostu się wyklują i przeżyją, chociaż że dwa razy słyszałam, że się zdarzyło. U mnie Amano ciągle chodzą w ciąży i nic z tego nie ma.

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Krewetka Amano w ciąży

#3

Post autor: Danieloz »

Dzięki za pomoc. Wydawało mi się że bez słonej wody krewetki nie mogą nawet nieść jaj ale okazało się inaczej. Rzeczywiście po zagłębieniu się w temat to młode larwy muszą przebywać w słonej wodzie. Mógłby być to ciekawy eksperyment ale zbliża się lato i pewne mniejsza ilość wolnego czasu. Tak czy inaczej dziękuję za nakierowanie

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Krewetka Amano w ciąży

#4

Post autor: r10 »

Na którymś z for był opis odhodowania malutkich amano, kluczem było karmienie jakimś zooplanktonem.
Ile cm długości ma Twoja krewetka?
Ostatnio na giełdzie kupiłem jakieś wielgachne (jedna też miała masę jajeczek, ale chyba nie tę mi odłowili) i się zastanawiam czy to ten gatunek ;-).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Krewetka Amano w ciąży

#5

Post autor: Danieloz »

Samiczki mają jakieś max 3cm, samczyki trochę mniejsze

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Krewetka Amano w ciąży

#6

Post autor: r10 »

Moje kupione z giełdy 5-6 cm pewnie na sterydach ;-)
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Krewetka Amano w ciąży

#7

Post autor: Ziemiojad »

Te krewetki są niezbyt kolorowe więc kto chciałby je rozmnażać :x
Dodano do tego postu po 1 godzinie 17 minutach 2 sekundach
Żart.
ODPOWIEDZ