Cześć

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Cześć

#1

Post autor: okrutny_grubas »

Cześć.
Zapomniałem się przedstawić. Jestem Piotrek, mam 22 lata. Lubię hodować zwierzeta - obecnie mam zolwia stepowego, kotka i od niedawna akwarium jednogatunkowe. Proszę rzućcie okiem czy na pierwszy raz może takie być i co zmienić żeby moim podopiecznym było jak najlepiej. W 60l baniaku mam 9 neonów. Czy nie mam przerybienia?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2384
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Cześć

#2

Post autor: Ziemiojad »

okrutny_grubas pisze: pn kwie 24, 2023 9:10 pm mam 9 neonów. Czy nie mam przerybienia?
Poprawiłeś mi humor. Spoko. Możesz, a nawet powinieneś dodać trochę neonów, żeby im było raźniej. Ja bym dał 20 sztuk.
Dodano do tego postu po 1 minucie 3 sekundach
Tylko po co trzymać rośliny w koszyku?
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Cześć

#3

Post autor: okrutny_grubas »

A w 60 litrach nie będzie im ciasno? Roślinę trzymam w koszyczku bo ma dość słabe korzenie. Wsadze ją normalnie jak się porządnie ukorzeni. Inne są wsadzone normalnie. Czy rośliny mam wymagające? Potrzebne będzie do nich CO2?

Piotr Pepe
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 01, 2023 8:28 pm
Lokalizacja: Wawa Grochow/Gocław/Ząbki
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Cześć

#4

Post autor: Piotr Pepe »

okrutny_grubas pisze: wt kwie 25, 2023 5:15 am trzymam w koszyczku bo ma dość słabe korzenie
A jak już się ukorzeni w koszyczku to jak ją będziesz wyjmował to te korzenie uszkodzisz, posadź w podłożu i daj jej szansę, da sobie radę. Koniecznie czymś zasil podłoże, Dzik proponował kulki gliniano-torfowe - dostępne w sklepach akwarystycznych. Przy każdej z posadzonych roślin wciśnij w podłoże 1-2 sztuki i będzie dobrze.

Na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedzi w tym dziale: https://fawa.pl/viewforum.php?f=38
Przeczytaj od deski do deski a jak będziesz miał pytania lub czegoś nie będziesz rozumiał, pytaj, są tu doświadczeni akwamaniacy, udzielą Ci odpowiedzi lub wskażą drogę.
Powodzenia.
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Cześć

#5

Post autor: okrutny_grubas »

Dzięki za dobre słowa. Zaraz wsadze roślinkę w podłoże.
ODPOWIEDZ