Skalar - wrzody i rany

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kiti
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Ela
Płeć:

Skalar - wrzody i rany

#1

Post autor: Kiti »

Wyjechałam na 4 dni podczas których przeprowadziłam kuracje antyglonową przy pomocy Ada Python Git. Wróciłam wczoraj, włączyłam światło, glona nie ma ale za to skalar z guzami jakimiś przy płetwie i ranami. Czym leczyć? Pozostałe rybki zdrowe i wesołe. Ten zreszta tez pływa i je normalnie.

1. Litraż zbiornika – 350
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał – lipiec 2022
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – wewnętrzny juwel głównie z gąbkami i zewnętrzny kubeł z seachem matrix i mech pro eheima
4. Gatunki i ilość ryb – skalary 2, bocje 5, otoski 5, zwinniki 25
5. Gatunki i ilości roślin – duzo roślin, głównie łodygowe i zwartki
6. Podłoże – drobny żwirek
7. Inne sprzęty – na czas nieobecności włożyłam napowietrzacz. Poza tym grzałka i tyle
8. Ozdoby, korzenie – dwa duże korzenie, skaly dragon
9. Pokrywa – jest
10. Oświetlenie – jest
11. Stosowane - na czas nieobecności ovowit z karmnika, na stałe płatki na zmianę z tropical softline
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) – NO2 0, NO3 10, pH 7,8, kh 5, po4 0,8
13. Temperatura w zbiorniku – 28
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W – tak
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – podmiany regularne, ostatnio przed samym wyjazdem w sobotę.
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) – kuracja anty sinicowa przy pomocy Ada python git.
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? Od września 2022
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? Nie
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY - guzy/wrzody przy płetwie i wyraźne ranki na ciele
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ