Obsada

ODPOWIEDZ

Autor
malgosia_mc
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 3:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gosia
Płeć:

Obsada

#1

Post autor: malgosia_mc »

Cześć,

Syn dostał wczoraj od znajomego męża rybki do naszego akwarium. Fajnie bo syn przeszczęśliwy ale martwię się jednak że rybek jest teraz za dużo. Przywieźli:
1. 40 neonów innesa - malutkich co prawda ale jednak jak je zaczęłam liczyć to się za głowę złapałam,
2. 8 miedzików,
3. 6 mieczyków - wydaje mi się że to same samice bo żaden nie ma gonopodium na moje niewprawne oko.

Oprócz nich w akwarium mieszkało do tej pory:
10 otosków
7 bystrzyków cytrynowych
Kilkanaście krewetek neocaridinia

Czy tych ryb jest teraz zbyt dużo? Już pomijając względy wizualne (dla mnie tam za duży chaos teraz jest) to czy mamy przerybienie? Jeśli tak to co zostawić żeby było dobrze? Mi chodzi po głowie oddanie połowy neonek i stada mieczyków ale może przesadzam?

I martwię się jeszcze o krewetki - czy któreś z tych rybek nowych mogą je przeganiać/zjadać? Krewetki czuły się przy starej obsadzie bezpieczne, pływały z rybami, 3 noszą jaja więc jest szansa że pojawią się malutkie i obawiam się o nie czy teraz się nie pochowają jeśli te rybki do nich nie pasują?

Będę wdzięczna za podpowiedzi bo w akwarystykę się dopiero wgryzam 🙈

Akwarium 94l, długoś 60cm, przed dołożeniem towarzystwa azotowo stabilne choć cały czas widać okrzemki
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Obsada

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Moze jakies info odnosnie akwarium filtracji? Na 94 l to faktycznie sporo . Daj fote calosci.

Autor
malgosia_mc
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 3:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gosia
Płeć:

Obsada

#3

Post autor: malgosia_mc »

Mamy Aquael ultramax 1000 z matrixem i gąbką od nich, temp. 25 stopni, zakrzaczone dość mocno roślinami

Obrazek
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Obsada

#4

Post autor: Limak86 »

Mieczyki wyrosną na dość duże ryby, moim zdaniem za duże na to akwarium. Ponadto mocno brudzące i jest ryzyko szybkiego przyrostu ilości jakby jednak były tam obie płcie :)
Ja bym w związku z powyższym mieczyki oddał.
Cała reszta mogłaby tak zostać - przy całkiem wydajnej filtracji i wcale niemałej ilości roślin, taka ilość ryb nie przerybi tego akwarium, biologia szybko się dostosuje.

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka

Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
ODPOWIEDZ