SABA - Wyszków

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ

Autor
Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

SABA - Wyszków

#1

Post autor: Krolic »

Siema. Przydarzyła mi się wizyta w sklepie w Wyszkowie. I podzielę się pierwszym wrażeniem. Spodziewałbym się tam raczej piesek/kotek i jakiś mały regalik z zapuszczonymi rybami.. Bywam w Wyszkowie regularnie ale właśnie z tego względu nie rozglądałem się nigdy za akwarystycznym... sklep wyskoczył mi na portalu aukcyjnym na o... ciekawa oferta wiec myślę zajrzę.. "Kupili" mnie już na schodach... koło drzwi leżało przynajmniej z 5 kawałków drewna które były ciekawe i naprawdę można zbudować na nich cos b. fajnego w akwarium... Dalej akwaria... torche ciasno.. i sporo ludzi ale.. wybór eLek jak w discusie... 201, 240, 155, 46!!! i cała masa innych.. spokojnie kilkadziesiąt różnych l... a sklep wielkości jednej sali tego sklepu... Wybór Paletek... podobnie... wybór skalarów... altumy... manacapuru.. no w szoku...
Ryby w bardzo dobrej formie. Przepatrywałem głównie palety bo zazwyczaj sa w takich sklepach w bardzo słabej kondycji.. tu wyglądały bardzo porządnie..
a.. bardzo dużo odmian pherophylum skalare.. patrzyłem za odmiana Panda ale jeszcze chyba nie dotarła do Polski..

Akwaria zadbane.. czyste... może trafiłem na dzień po sprzątaniu a może nie... zajrzę tam jeszcze i zobaczymy czy zawsze tak jest :)

Obsługa. No i tu kolejne zaskoczenie... Rozmawiałem z właścicielką (tak mi się wydaje) bardzo sympatyczna i mimo ze mieli co robić to znalazła kilka minut na rozmowę. No wiedziała o czym mówi mimo, że o ile dobrze zrozumiałem głównym akwamaniakiem jest właściciel, z którym sie minąłem. Dalej.. w sklepie były dwie bardzo młode dziewczyny - no i znowu zaskoczenie.. kolejne wiedza co mówią.. a wyglądały na 20 lat..

No i znając warszawskie sklepy - po za nielicznymi wyjątkowymi, aż chce mi się napisać - można k####.. jak widać można...

wyprzedzam oskarżenia - nie znam tych ludzi... nie dostałem zniżki za obietnice słodzenia... po prostu sklep zrobił na mnie mega dobre wrażenie..

Sa tam tez inne zwierzęta i piesek/ kotek ale to mnie nie interesowało wiec nie przyglądałem sie temu..

Żeby nie było idealnie - wypatrzyłem jednego martwego gupika :) ale to juz naprawdę szukałem żeby się przyczepić do czegoś i gdzieś tam za filtrem leżał :)
Awatar użytkownika

shakalaka
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 29, 2023 3:21 pm
Lokalizacja: Wyszków
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

SABA - Wyszków

#2

Post autor: shakalaka »

szczerze powiem że zdażyło mi sie w tym sklepie parę razy kupować, gdyż to moje miasto. W sklepie tak jak autor mówi wszystko bomba. Miałem kilka podejść z rybami z tego sklepu i zawsze padały mimo aklimatyzacji, po poinformowaniu obsługi Pani nawet poprosiła abym przyszedł z papierkiem po testach wszystko w normie, żadnych nadwyżek ani braków, woda kryształ i stwierdziła że poprostu musiałem mieć niefarta po kolejnych próbach zawsze kończyly sie śmiercia. Nie bez powodu własciciel tego sklepu ma w Wyszkowie przezwisko "SPEKULANT" podobno juz 30 lat temu można było u niego kupić wadliwe egzemplarze tylko po to aby jak najszybciej wrócić.... pozdro :-o

Autor
Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

SABA - Wyszków

#3

Post autor: Krolic »

Dzięki za opinie :) a podzielisz się jakie ryby Ci padły ? co tam kupowałeś?
Awatar użytkownika

shakalaka
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 29, 2023 3:21 pm
Lokalizacja: Wyszków
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

SABA - Wyszków

#4

Post autor: shakalaka »

kupowałem tam bocje wspaniałe, akary z maronii, pielegniczki boliwijskie, neonki, zbrojniki i dokupowałem skalara do obsady, wszystkie padły max do 2 tygodni od zakupu. Ale jedno musze przyznać rosliny maja dobrej jakosci bo niektore mam juz wiele lat i wszystko z nimi wporzadku. :wink:
Dodano do tego postu po 2 minutach 50 sekundach
dodam że ze zbiornkiem wszystko wporządku bo po zakupach z discusa na radzyminskiej nie ma do dzis ani jednej straty a minęło juz ponad 1.5 roku

Autor
Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

SABA - Wyszków

#5

Post autor: Krolic »

A taki troche offtopic - jakie masz parametry kranowki w Wyszkowie? Podobno kozacka woda wodociagowa jest u was
Awatar użytkownika

shakalaka
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 29, 2023 3:21 pm
Lokalizacja: Wyszków
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

SABA - Wyszków

#6

Post autor: shakalaka »

pewnie z tego co pamiętam to coś w tym stylu, rośliny rosną, nie leje chemii, akwarium tak naprawde samo sie prowadzi co trzy tygodnie podmianka tak z 30% poza tym tylko dolewanie wody po wyparowaniu. Parametry w Wyszkowie a raczej w powiecie potrafią się różnić, znam osoby którym w podobnych parametrach nie idą rośliny ale jak zawsze co akwarium to inna sprawa :hah:
TDS 150/153
PH waha sie ale ogolnie 7/7.5
Fe 0,1
K 15
N02 0/0,1
NO3 10
KH 5
GH 5
Dodano do tego postu po 3 minutach 40 sekundach
wiem że wiele u nas prowadzi akwaria z dyskowcami na kranówce i tez jakiś wiekszych problemów nie ma
Dodano do tego postu po 1 minucie 54 sekundach
fajnym sklepem akwarystycznym jest tez SKALMAR, duży asortyment i niekiedy rzadkie gatunki. Nie kupowałem tam jeszcze nigdy więc co do jakości sie nie wypowiem ale napewno warto zajrzeć w wolnej chwili
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

SABA - Wyszków

#7

Post autor: Karat »

shakalaka pisze: śr sty 31, 2024 12:21 pm fajnym sklepem akwarystycznym jest tez SKALMAR, duży asortyment i niekiedy rzadkie gatunki
Świetna kryptoreklama :OK:
Po recenzji Krolik-a kontaktowałem się z Sabą w sprawie skalarów. Super kontakt, wybieram się do nich. Sam ocenię, ale na razie zdanie wyrobiłem sobie o ich "konkurencji"
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

SABA - Wyszków

#8

Post autor: Ziemiojad »

Dobrze zrozumiałem, że to konkurencja?
Awatar użytkownika

shakalaka
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 29, 2023 3:21 pm
Lokalizacja: Wyszków
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

SABA - Wyszków

#9

Post autor: shakalaka »

żadna kryptoreklama ;D pierwsze kilka razy jak chcialem wbić do skalmara to nigdy nie mogłem sie wstrzelic z godzina bo otwieraja chyba dopiero od 16 wiec nie wszystko takie kolorowe :duży uśmiech:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

SABA - Wyszków

#10

Post autor: Lech-u »

Może warto ten sklep dołączyć do Mapy FAWA?
Jeśli tak, to proszę o przesłanie namiarów i umieszczę sklep na mapie.
Muszę mieć także dokładną lokalizację GPS (można sprawdzić na mapie google).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

SABA - Wyszków

#11

Post autor: Miro »

shakalaka pisze: wt sty 30, 2024 12:05 am Miałem kilka podejść z rybami z tego sklepu i zawsze padały mimo aklimatyzacji,
czyli wina sklepu ?
Tylko jak kupisz samochód w salonie i się zepsuje to obwiniasz salon czy producenta ?

Jeżeli jest ranking samochodów to jest to ocena salonu czy producenta ?

Jeżeli kupisz pralkę w Euro i się zepsuje to obwiniasz sklep czy producenta ?
itd :bęc:

Autor
Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

SABA - Wyszków

#12

Post autor: Krolic »

Karat pisze: śr sty 31, 2024 3:46 pm wybieram się do nich
daj znać jak wrażenia :) i na rybki patrz a nie na dziewczyny ;)
Trochę nie "kupuję" tematu tych zdychających ryb po dwóch tygodniach. Odnoszę wrażenie, że reakcja kolegów z forum jest podobna :)
nie mniej jak zawsze warto wyrobić sobie własne zdanie.
Parametrami wody (głównie tds) trochę potwierdzasz mi opinie ze macie dość miękką wodę jak na polskie warunki.. a szczególnie w porównaniu z Warszawa
Dodano do tego postu po 14 minutach 26 sekundach
Lech-u pisze: śr sty 31, 2024 7:53 pm Może warto ten sklep dołączyć do Mapy FAWA?
może poczekajmy jeszcze na opinie Karata :) jak rozumiem jedzie tam po ryby. Ja na razie brałem tam żarcie żywe, witaminki i bakterie

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

SABA - Wyszków

#13

Post autor: Lidka »

shakalaka pisze: śr sty 31, 2024 7:46 pm żadna kryptoreklama ;D pierwsze kilka razy jak chcialem wbić do skalmara to nigdy nie mogłem sie wstrzelic z godzina bo otwieraja chyba dopiero od 16 wiec nie wszystko takie kolorowe :duży uśmiech:
Ale swoją drogą, to zazdroszczę, że macie w Wyszkowie dwa sklepy akwarystyczne z prawdziwego zdarzenia. I jeszcze ta kranówka..

Autor
Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

SABA - Wyszków

#14

Post autor: Krolic »

Lidka pisze: czw lut 01, 2024 7:57 am I jeszcze ta kranówka..
prawda? u mnie z kranu leci 370 / 380 ppm... myślałem że z Bugu ciągną wodę a tu się okazuje że chyba nie: na stronie maja info że jest to czwartorzędowa woda podziemna
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

SABA - Wyszków

#15

Post autor: Lech-u »

Krolic pisze: śr sty 31, 2024 10:44 pm może poczekajmy jeszcze na opinie Karata
Opinia to co innego niż namiary na Mapie FAWA. To, czy ktoś tam pojedzie zależy od dwóch rzeczy: od namiarów i od opinii.
A może ten sklep jest już na Mapie FAWA?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”