Nierówny blat pod akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Ventura
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 24, 2024 11:14 pm
Lokalizacja: Nowiny
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#1

Post autor: Ventura »

Witam wszystkich, na wstępie chciałem się przywitać. Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.
Mam do państwa pytanie odnośnie małej( być może nie małej) krzywizny blatu pod akwarium. Mianowicie szafka pod akwarium 120x50 profil w sumie 5 pionowych wzmocnień pełne plecy. Do tej pory na tej szafce stało akwarium 72 litry które przeniosłem do syna do pokoju a zakupiłem akwarium 100x40x50 i po zdjęciu tego akwa 72 litry okzuje się że blat na tym odcinku 100cm ma środkiem tak do 2mm wklęśnięcie. Pytanie brzmi czy stawiając to akwarium 100x40 to mata dedykowana pod te akwaria zniweluje jakoś rozłożenie sił na tym blacie? czy jednak taka krzywizna to powód do zmartawień? Nie chciałbym jakiegoś zalania gdyż podłogę mam zrobioną na legarach i z osb.
Dziękuje z góry za pomoc
Pozdrawiam

Zamieszczam zdjęcia może nie do końca to widać ale na 100cm nie ma więcej niż 2mm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#2

Post autor: DanielP »

Witaj na Fawa. Jeżeli szafka faktycznie jest stabilna, ma pełne plecy, pięć wzmocnień i nie ma żadnych napuchnieć to spokojnie stawiałbym na niej akwarium. Być może ta delikatna różnica poziomu blatu wynika z tego, że największa siła ciężaru poprzedniego zbiornika naciskała na nie właśnie w tym miejscu. Poprzednie Twoje akwarium zapewne miało długość 60 cm a to które planujesz 100 cm więc ciężar inaczej się rozłoży. Daj pod akwarium piankę i zalewaj :D
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#3

Post autor: Miro »

Ventura
Na ten stary blat możesz położyć dociętą na wymiar płytę, tak jakby nowy blat.
Możesz zrobić foto całej szafki ?

Autor
Ventura
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 24, 2024 11:14 pm
Lokalizacja: Nowiny
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#4

Post autor: Ventura »

Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#5

Post autor: Miro »

Jeżeli pośrodku szafki jest podpora , od blatu do samej podłogi to gdzie się podziały te 2 mm ?
Chyba podpora się nie wygięła ? 🤔

Autor
Ventura
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 24, 2024 11:14 pm
Lokalizacja: Nowiny
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#6

Post autor: Ventura »

No właśnie na środku stało akwa 72l i pewnie dlatego być może to ugięcie delikatne to różnica podkładu na panelach gdyż ta środkowa podpora była najbardziej wciskana. Na 120cm jest trochę większe ugięcie a na 100cm mniejsze. Nie wiem może wystarczy zastosować podkład pod akwarium i dodatkowo np posiadam 5mm climapor xps?

Podpora raczej się nie wygięła są jeszcze półki w środku

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Nierówny blat pod akwarium

#7

Post autor: DanielP »

Zrób tak jak piszesz i będzie dobrze :duży uśmiech:
ODPOWIEDZ