Zagubione Kraby Wampiry

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Gieszu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:03 pm
Lokalizacja: Zawiercie
Na imię mam: Grzegorz

Zagubione Kraby Wampiry

#1

Post autor: Gieszu »

Witam jakieś 5 dni temu wreszcie wpuściłem do swojego akwaterrarium dwa kraby wampiry - samca i samiczkę. I w zasadzie tyle je widziałem. Nie mam pojęcia gdzie są, nie potrafie ich namierzyć. Akwaterrarium mam zbudowane na zasadzie spora wyspa zajmująca 80 procent powierzchni akwaterrarium i jakieś 30% wody na przednim froncie terrarium. Wiele roślinności, miejsc z których można wejść do i wyjść z wody, napowietrzanie, wodospad - standard. Na początku myślałem że może kraby weszły gdzieś pod kamienie koło wodospadu ale dziś rozbierałem tą część żeby przeczyścić pompę wodną ale nie widziałem ich tam, podnosiłem też mech żeby zobaczyć czy nie siedzą gdzieś pod kawałkami mchu ale też ich nie widzę. Czy to możliwe że zakopały się we włóknie kokosowym i siedzą "pod ziemią"? W akwaterrarium mam skoczogonki więc jeśli chodzi o pożywienie nie ma problemu, zostawiam też im kawałek banana w razie czego. Czy możliwe jest że aż tyle się aklimatyzują że siedzą gdzieś dobrze ukryte? Czy może takie zachowanie nie jest normalne w przypadku tego gatunku krabów?
ODPOWIEDZ