Podłoże

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#1

Post autor: Behe »

Cześć. Następne pytanie początkującego. :P
Jakie podłoże dla roślinek mniej wymagających i rybek .?Myślałem między innymi o kiryskach.
Awatar użytkownika

mickeymause
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: śr mar 05, 2025 10:15 am
Lokalizacja: WWA muranów
Na imię mam: Marcin

Podłoże

#2

Post autor: mickeymause »

Piasek. Kiryski się ucieszą a mniej wymagające dadzą sobie radę. Mi się udaje utrzymywać rośliny uznawane za trudne na jałowym podłożu i bez CO2, nie wszystkie ale jednak

Krolic
Moderator
Posty: 1165
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Podłoże

#3

Post autor: Krolic »

Behe
jak kirski to piasek. Będa Ci wdzięczne :) pod korzenie roslin możesz dac kulki gt... firmy jbl robia robote

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#4

Post autor: Behe »

I co jest łatwiejsze w utrzymaniu piasek czy żwir?

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#5

Post autor: Behe »

Awatar użytkownika

Catfish_Billy
Noble
Posty: 763
Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
Lokalizacja: Darłowo

Podłoże

#6

Post autor: Catfish_Billy »

Jeżeli chcesz mieć kirysy to wyłącznie piasek.

Logic07
Zapaleniec
Posty: 442
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia

Podłoże

#7

Post autor: Logic07 »

polecam kulki gliniano torfowe jbl działają pół roku

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#8

Post autor: Behe »

Są jakieś rybki co nie mogą mieć piasku?

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#9

Post autor: Behe »

A jak z czyszczeniem piasku?

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#10

Post autor: Behe »

Jaki granulat piasku najlepszy?

Krolic
Moderator
Posty: 1165
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Podłoże

#11

Post autor: Krolic »

Behe pisze: czw mar 06, 2025 10:53 am I co jest łatwiejsze w utrzymaniu piasek czy żwir?
ta sama robota
Behe pisze: czw mar 06, 2025 11:34 am Są jakieś rybki co nie mogą mieć piasku?
ja takich nie znam
Behe pisze: czw mar 06, 2025 12:42 pm Jaki granulat piasku najlepszy?
ja mam piasek do piaskownicy u siebie, kupiony w budowalny, jest taki 0,3 -0,5 do 2. Oczywiście nie bierz koralowego - wywali Twardość w kosmos.

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#12

Post autor: Behe »


Krolic
Moderator
Posty: 1165
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Podłoże

#13

Post autor: Krolic »

Tobie ma sie podobac :) jak masz gdzie to podjedz do jakiegos akwarystecznego i zoabacz granulacje która Ci sie podoba. jakiej wielkosci zakładasz akwarium? Jak zakładasz wieksze akwarium to troche drogi ten piach

Autor
Behe
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
Telefon: 602503450
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Michał

Podłoże

#14

Post autor: Behe »

Małe tylko 53l to prezent dla córki

Logic07
Zapaleniec
Posty: 442
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia

Podłoże

#15

Post autor: Logic07 »

a to pod rośliny nie najlepszy jest piasek albo źwirek 1-3mm? oprócz podłoża aktywnego.Ja mam ten troche grubszy i już wiem że to był błąd i jak będe robił restart to dam ten najdrobniejszy albo piach i pewnie jakiś substrat

Mauree
Noble
Posty: 769
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podłoże

#16

Post autor: Mauree »

W małym akwarium polecam Manado jako podłoże, które pełni rolę dodatkowej filtracji, nie trzeba go odmulac, zapewnia roślinom pewna ilość składników odżywczych i jest przeznaczone dla ryb dennych. Co prawda trzeba je wypłukać przed użyciem i ryby je przekopują, ale chyba kiryski nie ryja tak jak zbrojniki

Logic07
Zapaleniec
Posty: 442
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia

Podłoże

#17

Post autor: Logic07 »

Miałem kupić manado ale jego lekkość mnie zniechęciła to jakiś styropian, kirysy też je rozgarną
ODPOWIEDZ