Jakie podłoże dla roślinek mniej wymagających i rybek .?Myślałem między innymi o kiryskach.
Podłoże
-
mickeymause
- Bywalec
- Posty: 93
- Rejestracja: śr mar 05, 2025 10:15 am
- Lokalizacja: WWA muranów
- Na imię mam: Marcin
Podłoże
Piasek. Kiryski się ucieszą a mniej wymagające dadzą sobie radę. Mi się udaje utrzymywać rośliny uznawane za trudne na jałowym podłożu i bez CO2, nie wszystkie ale jednak
-
Behe
- Uczestnik
- Posty: 28
- Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
- Telefon: 602503450
- Lokalizacja: Tychy
- Na imię mam: Michał
Podłoże
Pierw chciałem kupić taki zestaw
https://www.invital.pl/piasek-zwirek-i- ... 2-4-mm-2kg
I
https://www.invital.pl/diversa-nutriplant-3l
https://www.invital.pl/piasek-zwirek-i- ... 2-4-mm-2kg
I
https://www.invital.pl/diversa-nutriplant-3l
-
Catfish_Billy
- Noble
- Posty: 763
- Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
- Lokalizacja: Darłowo
Podłoże
Jeżeli chcesz mieć kirysy to wyłącznie piasek.
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1165
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
Podłoże
ta sama robota
ja takich nie znam
ja mam piasek do piaskownicy u siebie, kupiony w budowalny, jest taki 0,3 -0,5 do 2. Oczywiście nie bierz koralowego - wywali Twardość w kosmos.
-
Behe
- Uczestnik
- Posty: 28
- Rejestracja: pt lut 28, 2025 3:38 pm
- Telefon: 602503450
- Lokalizacja: Tychy
- Na imię mam: Michał
Podłoże
https://www.invital.pl/piasek-zwirek-i- ... C4QAvD_BwE
Taki może być?
Taki może być?
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1165
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
Podłoże
Tobie ma sie podobac
jak masz gdzie to podjedz do jakiegos akwarystecznego i zoabacz granulacje która Ci sie podoba. jakiej wielkosci zakładasz akwarium? Jak zakładasz wieksze akwarium to troche drogi ten piach
-
Logic07
- Zapaleniec
- Posty: 442
- Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
- Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Podłoże
a to pod rośliny nie najlepszy jest piasek albo źwirek 1-3mm? oprócz podłoża aktywnego.Ja mam ten troche grubszy i już wiem że to był błąd i jak będe robił restart to dam ten najdrobniejszy albo piach i pewnie jakiś substrat
-
Mauree
- Noble
- Posty: 769
- Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
- Lokalizacja: Sopot
Podłoże
W małym akwarium polecam Manado jako podłoże, które pełni rolę dodatkowej filtracji, nie trzeba go odmulac, zapewnia roślinom pewna ilość składników odżywczych i jest przeznaczone dla ryb dennych. Co prawda trzeba je wypłukać przed użyciem i ryby je przekopują, ale chyba kiryski nie ryja tak jak zbrojniki