Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Jarod
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 30, 2009 4:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#1

Post autor: Jarod »

Witam

Nazywam się Kamil i zajmuje się pisaniem artykułów na serwisy internetowe.
Jeden napisałem o rybkach i ich transporcie przy przeprowadzce.

Nie znam się na rybach za bardzo wiec jeżeli jest cos nie tak to piszcie to poprawie:

http://www.tanie-przeprowadzki.pl/index ... wariowych/

ala
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 9:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#2

Post autor: ala »

'Na dłuższe dystanse w szczególności samochodem bateryjnie zasilana pompa do natleniania wody jest doskonałym pomysłem.'' - no ten tekst to chyba największa bzdura jaką ostatnio słyszałam - jak Ty to sobie wyobrażasz? Transport rybek na dłuższych dystansach powinien wyglądać tak: ryby pakujemy w worki do przewozenia ryb ( takie większe)-jest to worek z mocnej foli który ma zaokrąglone rogi aby rybka nie utkęła w zgięciu rogu worka , woreczek ten powinien być w 1/3 napełniony wodą a 2/3 powietrzem a najlepiej czystym tlenem, i worek powinien być szczelnie zamkniety i umieszczony w styropianowym pojemniku aby zmninimalizowac wahania temperatury - jesli nie ma mrozu to rybka może tak zapakowana przetrwac nawet kilkudniową podróż.
Co do tansportu akwarium - to juz zależy jakie kto tam ma plany ale jesli zbiornik ma być zalany zaraz po przewiezieniu do docelowego miejsca i nie mamy w planie gruntownej zmiany aranżacji to: wodę zlewamy do baniaków ale nie całą zostawiamy resztka wody a w niej rosliny i podloże a po przewiezieniu zalewamy delikatnie wodą uprzednio zlana z akwarium w baniaki. No ale oczywiście nie koniecznie bo mozna i wszystko oddzielnie przwieżć tak jak piszesz i przy okazji zrobić restart i zmienic aranż ale tak czy inaczej nie wylewa się zlanej wody tylko ją transportuje co zaoszczędzi nam potem długiego czasu dojrzewania baniaka.

blanka
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: sob lis 15, 2008 6:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#3

Post autor: blanka »

Grzejniki.. w akwariach mamy grzałki,poza tym literówek tyle,że nie chciało mi się do końca czytać :cry:
Justyna
Awatar użytkownika

makras
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 07, 2009 11:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#4

Post autor: makras »

"Największym problem przy transporcie akwarium jest system filtracyjny."

Szczerze, to nie wydaje mi się, by był to największy problem.. odłączasz filtr, przenosisz, włączasz i po kłopocie :)

"Po jednym dniu rybki bez systemy cyrkulacji powietrza nie maja szans na przeżycie, i zaczynają się rozwijać glony"

Zależy jakie rybki - te pobierające powietrze znad wody mają szanse. I co mają glony do tego? (I kto tak buduje zdania? o.O)

"Oznacza to nic innego jak nawet kilku godzinna przeprowadzka może spowodować rozwój bakterii i glonów w zbiorniku."

Bakterie są w zbiornikach i całe szczęście :) bakterie to nie samo zło. (I ponownie: kto tak buduje zdania? o.O) Poza tym jeśli zachowujesz podłoże, rośliny, część wody, to przeprowadzka sprowadza się do większej podmiany wody i tyle.

Aha, a ryby w woreczkach śniadaniowych można przewozić chyba tylko w celach spożywczych ;P

Można by tak przerabiać zdanie po zdaniu, ale szczerze nie jest to przyjemne ze względu na błędy i stylistykę, a raczej jej brak - tekst brzmi jak żywcem wyjęty z elektronicznego tłumacza. Żeby nie być zrzędą - wiele trzeba by w tym tekście poprawić, by był to autentyczny poradnik - najlepiej zastosuj się do wskazówek koleżanek powyżej odnośnie transportu rybek i poczytaj na ten temat coś więcej.
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 10:25 am przez makras, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,

Marcin
60l + 25l + nauka
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#5

Post autor: Drottnar »

Mam wrażenie, że ten temat powstał jako reklama firmy...
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#6

Post autor: Tomacha »

Drottnar - masz racje - to zwykly spam i kryptoreklama jest...
Awatar użytkownika

makras
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 07, 2009 11:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#7

Post autor: makras »

...no to się dałem nabrać :razz:
Pozdrawiam,

Marcin
60l + 25l + nauka
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#8

Post autor: Drottnar »

Nabrać jak nabrać. Warto głupoty weryfikować.

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#9

Post autor: hermes »

To nawet nie jest jakaś konkretna firma tylko ktoś zywcem - moze własnie jakimś translatorem przetłumaczył zagraniczny portal typu ceneo dla przeprowadzek i kit nam wciska...

Zauważcie ze nigdzie nie ma danych kontaktowych czy jakich kolwiek namiarów nawet na autora

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#10

Post autor: krasnal »

To dodajcie do Ignorowanych i po bólu :!:
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#11

Post autor: Drottnar »

krasnalku, to nie o to chodzi :) My mamy potrzebę gadania, więc po co ignorować jak można zagadać? :D
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#12

Post autor: Władek Pompka »

Drottnar pisze:My mamy potrzebę gadania, :D

To nie tylko ja sam ze sobą gadam????

ps. czasami...


:oops:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#13

Post autor: krasnal »

Drottnar pisze: My mamy potrzebę gadania, więc po co ignorować jak można zagadać? :D
Zrozumiał zagadnienie zacofany osobnik :oops:
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Artykuł o Transporcie Rybek Akwariowych

#14

Post autor: Drottnar »

Władek Pompka pisze:To nie tylko ja sam ze sobą gadam????

ps. czasami...
Oczywiście, że nie tylko Ty. Prawda Drott?
Pewnie, że tak. Każdy sobie czasem sam ze sobą gada
Święta racja.
ODPOWIEDZ