126L - ogólne z chwastami (docelowo)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#1

Post autor: mattoid »

Witam wszystkich,

Myślę, że czas na kilka zdjęć mojego akwarium i kilka szczegółów szczegółów:

Zdjęcia zbiornika:

Stan na dzień 29 października 2009:
Po dołożeniu nurzańca.
Obrazek

Stan na dzień 25 października 2009:
Po wymianie żwiru aktualnie rolę podłoża pełni żwi rzeczny o granulacji 0,5-1,0 mm.
Obrazek

Stan na dzień 2 października 2009:
Przed przycinką:
Obrazek

Po przycince i wywaleniu roślin oblepionych glonami:
Obrazek

Stan na 1 września 2009

Obrazek

Tak było na starcie, czyli w połowie października:
Obrazek

Wymiary akwarium:
80x35x45 (szerokość x głębokość x wysokość) = 126 L brutto

Wyposażenie:
Oświetlenie
Świetlówki T5 3 x 24W wraz z odbłysnikami aluminiowymi
Czas świecenia:
1xPhilips 865 + 1xPhilips Aquarelle 11:00 - 21:00
Dodatkowa świetlówka 1xPhilips 865 16:00-20:00

Filtracja
Obrazek
Gąbka stanowiąca wkład filtra zamieniona na substrat Eheim'a.

Obrazek
Obrazek
Gąbka w trzech koszyczkach zamieniona na torf.

Ogrzewanie
grzałka Sera 150W

Termometr
Sera Precision

Nawożenie zbiornika:
CO2 podawany z butli wysokociśnieniowej bezpośrednio do filtra wewnętrznego, który stanowi jednocześnie dyfuzor gazu, dwutlenek węgla podawany jest w godzinach świecenia dwóch świetlówek

Osprzęt dodatkowy
- wentylator komputerowy 60 mm, niestety większy się nie chciał zmieścić, do zasilania został użyty zwykły standardowy zasilacz posiadający możliwość zmiany dostarczanego napięcia (3, 4.5, 6, 7.5, 9, 12 V), dzięki czemu mam wpływ na siłę nawiewu poprzez zmianę prędkości obrotowej wentylatora, nie wiem jak długo będzie chciał działać, bo dzięki brzęczykowi praktycznie można powiedzieć, że pracuje cały czas na mokro

Obsada:
fauna

Gupiki (Poecilia reticulata) - samotny samiec
Kiryski Panda (Corydoras panda) - 6
Mieczyki (Xiphophorus helleri) - 1+1
Molinezje Ostrouste (Poecilia sphenops) - 7 (2 lub 3 panów, 3 lub cztery panie)
Neonki Inesa (Paracheirodon innesi) - 15
Otoski Przyujściowe (Otocinclus affinis) - 8
Krewetki Red Cherry - 11

flora

Blyxa Japońska
Gałęzatka
Kabomba
Kryptokoryna (jakaś)
Mech Jawajski
Mech Tajwański
Moczarka
Nurzaniec
Rogatek
Rotala Indica
Wąkrotka Białogłowa(widoczna na zdjęciu prezentującym lewą stronę akwarium)
Wgłębka

Dokarmianie:

Hikari:
- Sinking wafers
JBL:
- Gala
- Novo guppy
Tetra:
Rubin grannules

Do tego również pokarm mrożony.

Parametry wody:
Temperatura utrzymuje się na poziomie 26 stopni, grzałka jest wyłączona.
Ph - 7,0
GH - 14,5
KH - 7
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 5:37 am przez mattoid, łącznie zmieniany 10 razy.

ala
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 9:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#2

Post autor: ala »

Widzę że akwarium jest strasznie świeże -a takie najtrudniej sie komętuje bo nie wiadomo co z nich wyrośnie ale spróbuję:
imo za wcześnie wpusciłęś ryby nawet biorąc pod uwagę dojrzały filtr czy tą resztke starej wody, za mało żwirku i żwirek ten nie jest odpowiedni dla kirysków które widzę masz, ta ławka z łupka to straszna szpetota, fototapeta też kicz i na dokładkę psuje strasznie efekt ogólny, po co Ci te napowietrzacze? -bez sensu , roślina nr.2 i nr. 3 nie są roslinami wodnymi -wyjmij je z akwa bo zgniją , obsada równiez n9e jest dobra -albo neony, otoski ,kiryski i ramirezy albo piekniczkowate - te ryby mają inne wymagania co do wody , parametry wody tez zmierz bo nie wydają mi sie być dobre ...wystarczy spojżeć na ramirezki -od razu widac że cos jest nie tak -zapewne azotyny i za wysokie ph ...
Akwarium to ma wiele rzeczy do zmiany ale dzięki tym zmianom będziesz mógł się cieszyc pięknym akwarium i zdrowymi rybami.
pozdrawiam i życzę powodzenia.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#3

Post autor: mattoid »

ala pisze:Widzę że akwarium jest strasznie świeże -a takie najtrudniej sie komętuje bo nie wiadomo co z nich wyrośnie ale spróbuję:
imo za wcześnie wpusciłęś ryby nawet biorąc pod uwagę dojrzały filtr czy tą resztke starej wody, za mało żwirku i żwirek ten nie jest odpowiedni dla kirysków które widzę masz,
Jeśli chodzi o żwirek, to jest go 12 kg wrzucone do akwarium, czy to mało? Wydaje mi się, że nie. Z tyłu jest go jakieś 6 cm, z przodu 3-4 cm (może nawet trochę więcej, linijką nie mierzyłem :)).
ta ławka z łupka to straszna szpetota,
Nie jesteś pierwszą osobą, która mi na to zwróciła uwagę i bez wątpienia zostanie to zmienione ale najpierw muszę znaleźć jakieś fajne kamienie. Te zostały znalezione na szybko i narazie takie są.
fototapeta też kicz i na dokładkę psuje strasznie efekt ogólny
Właśnie zauważyłem, że jako zdjęcie stanu ogólnego dałem fotkę sprzed 1 września, kiedy to właśnie fototapeta została zamieniona przez czarny bristol, co widać na trzech kolejnych zdjęciach. Zdjęcie zostało już zmienione na prawidłowe.
po co Ci te napowietrzacze? -bez sensu
Jak napiszę, że rybkom się w nich dobrze pływa (a przynajmniej takie sprawiają wrażenie to wystarczy? :)
roślina nr.2 i nr. 3 nie są roslinami wodnymi -wyjmij je z akwa bo zgniją
Kupione były w sklepie akwarystycznym (co jak się już zdążyłem przekonać nie oznacza nic pewnego), gdzie znajdowały się w zbiorniku, u mnie też są w wodzie już od miesiąca i nie gniją, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że rosną. Narazie więc będę dokładnie obserwował te rośliny i zobaczę jak będą dalej rosły, jeśli będą z nimi problemy to je usunę z akwarium
obsada równiez n9e jest dobra -albo neony, otoski ,kiryski i ramirezy albo piekniczkowate - te ryby mają inne wymagania co do wody
Narazie nic nie poradzę w kwestii obsady i musi pozostać taka jaka jest.
parametry wody tez zmierz bo nie wydają mi sie być dobre ...wystarczy spojżeć na ramirezki -od razu widac że cos jest nie tak -zapewne azotyny i za wysokie ph ...
Zdjęcia ramirezek były wykonane mniej więcej godzinę po przyniesieniu ze sklepu i wpuszczeniu do akwarium, więc może to było przyczyną ich "złego" stanu ducha.
Akwarium to ma wiele rzeczy do zmiany ale dzięki tym zmianom będziesz mógł się cieszyc pięknym akwarium i zdrowymi rybami.
Modyfikacje zbiornika będą wykonywane i jak zauważyłeś(aś?) nie próbuję - jak mi się wydaje - twierdzić, że wiem lepiej. Przykładem może być np. zmiana tła zasugerowana mi wcześniej na innym forum.

Przy okazji... może ktoś mi potwierdzić płeć ramirezek? Jest to możliwe przy takich fotkach? Jeśli nie, to prosiłbym o informację jakie zdjęcia wykonać aby można było dokonać jednoznacznej identyfikacji.
25l w trakcie uruchamiania.

Drottka
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 10, 2009 1:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#4

Post autor: Drottka »

Jeśłi chodzi o Ramirezy, to płeć jest rozpoznana prawidłowo - samice mają czerwony brzuszek.
Co do obsady, to może warto byłoby jednak coś z tym zrobić, bo ryby mogą się zacząć źle czuć. Nie musisz przecież kupować nowych - na forum popytaj czy ktoś się nie zamieni albo nie kupi itp.
Jeśli chodzi o kamienie, to mam na zbyciu jaskinię. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw. :) Mogę też służyć roślinkami przy następnej przycince.
Co do napowietrzania, to daje to ma to tylko efekt estetyczny - nie wpływa na zwiększenie ilości tlenu w wodzie. Jeśli taki był Twój plan, to muszę rozwiać złudzenia.
Co do roślin w akwarium, które są nie-akwariowe, to wcale nie muszą gnić. Jeśli przystosowywane były do środowiska wodnego stopniowo, to sobie poradzą. Mogą natomiast stracić piękną barwę. Tę fioletową roślinkę też kupiłam, ale teraz jest zielona. Rośnie sobie zdrowo i wcale nie gnije.

Tyle mi na razie do głowy przychodzi :)

Pozdrawiam i powodzenia

ala
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 9:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#5

Post autor: ala »

napowietrzanie ma nie tylko własciwości estetyczne ale natlenia wodę ale to nic tylko że ''wytrąca''Co2 przez co Ph rośnie a nie jest to odpowiednie ani dla ramirez ani dla neonów , roślinom tez to napowietrzanie nie sprzyja wręcz odwrotnie.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#6

Post autor: mattoid »

Drottka pisze:Jeśłi chodzi o Ramirezy, to płeć jest rozpoznana prawidłowo - samice mają czerwony brzuszek.
Dzięki za potwierdzenie płci. Jakoś narazie brak mi (siłą rzeczy) doświadczenia w tej materii.
Co do obsady, to może warto byłoby jednak coś z tym zrobić, bo ryby mogą się zacząć źle czuć. Nie musisz przecież kupować nowych - na forum popytaj czy ktoś się nie zamieni albo nie kupi itp.
To wbrew pozorom nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.
Jeśli chodzi o kamienie, to mam na zbyciu jaskinię. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw. :) Mogę też służyć roślinkami przy następnej przycince.
Chętnie skorzystam. Po południu wyślę PW.
Co do napowietrzania, to daje to ma to tylko efekt estetyczny - nie wpływa na zwiększenie ilości tlenu w wodzie. Jeśli taki był Twój plan, to muszę rozwiać złudzenia.
Zamierzonym efektem był jedynie ten wizualny. Napowietrzanie realizowane jest poprzez falowanie powierzchni przez kaskadę.
Co do roślin w akwarium, które są nie-akwariowe, to wcale nie muszą gnić. Jeśli przystosowywane były do środowiska wodnego stopniowo, to sobie poradzą. Mogą natomiast stracić piękną barwę. Tę fioletową roślinkę też kupiłam, ale teraz jest zielona. Rośnie sobie zdrowo i wcale nie gnije.
Jak już pisałem wcześniej będę ją obserwował i zobaczę jak potoczą się jej losy.
25l w trakcie uruchamiania.

Drottka
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 10, 2009 1:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#7

Post autor: Drottka »

Nie bardzo natlenia. Raczej wzburza wodę dzięki czemu się ona natlenia przy powierzchni. Tak jak deszczownia kierowana lekko do góry powoduje wzburzenie powierzchni i ten sam efekt. Co do wytrącania C)2, to nie mam na ten temat wiedzy.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#8

Post autor: Drottnar »

Natlenianie wody poprzez ruch powierzchni nie powoduje wytrącania CO2. Stężenie tych dwóch gazów w wodzie w akwarium nie jest na tyle duże, żeby wchodziły sobie w drogę. Niemniej te bąble mi się nie podobają.

Co do tej fioletowej roślinki - to nie jest to samo, co my mamy (dzisiaj zidentyfikowane jako lobelia cardinalis), ale możliwe, że też jest to wersja emersyjna jakiejś rośliny wodnej.

ala
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 9:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#9

Post autor: ala »

Wszelkie natlenianie wody zmniejsza jej nasycenie w Co2 -łatwo można to zaobserwować badając ph w napowietrzanej wodzie. Sam ruch tafli ma ofc. mniejszy wpływ na poziom Co2 niż napowietrzanie brzęczykiem -oczywiście dlatego że przy brzęczyku woda nie nasyca się tlenem tylko za pomocą ruchu przy powierzchni ale na styku powierzchni każdego bąbelka powietrza z wodą :)
Co do roślin nadal twierdzę że są to rośliny doniczkowe - niestety nie pamiętam nazw tych roslin wiec nie bedę się spierać - czas pokaże.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#10

Post autor: mattoid »

Testy wody w dniu dzisiejszym przeprowadzone. Wyniki na końcu pierwszego posta. Prosiłbym o ich interpretację.
25l w trakcie uruchamiania.

ala
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2009 9:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#11

Post autor: ala »

interpretacje względem czego? No3 nie jest bardzo wysokie ale nie powinieneś dopuscic aby wzrosło bardziej - zbij podmianą , Ph dla ramirezek, neonów , kirysków a także dla gupików za wysokie -ale nie ma tragedi , dla mieczy i molek wydaje sie być ok. ale one lubią dodatkowo wodę lekko zasoloną

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#12

Post autor: mattoid »

ala pisze:interpretacje względem czego? No3 nie jest bardzo wysokie ale nie powinieneś dopuscic aby wzrosło bardziej - zbij podmianą , Ph dla ramirezek, neonów , kirysków a także dla gupików za wysokie -ale nie ma tragedi , dla mieczy i molek wydaje sie być ok. ale one lubią dodatkowo wodę lekko zasoloną
Względem czegoś to można przeprowadzić porównanie, natomiast wyniki obliczeń, badań, analiz, itp. się interpretuje. To tak tytułem wstępu.
Jeśli wierzyć witrynom internetowym (np. http://www.superakwarium.pl/) to pH jest zbyt duże dla ramirezek i kirysków, pozostałe ryby mieszczą się w granicach normy. Nie twierdzę, że wiedza zgromadzona na tej witrynie to prawda objawiona i należy jej wierzyć bezapelacyjnie.

Podmiana będzie robiona w niedzielę po południu.

Jakie są dopuszczalne granice NO2 i NO3?
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#13

Post autor: Drottnar »

NO2 - 0, NO3 - 25 to jest górna granica, ale nie należy też zbijać do 0. Azotany powinny występować. Azotyny oznaczają niepełny cykl azotowy i są bardzo toksyczne.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#14

Post autor: mattoid »

Drottnar pisze:NO2 - 0, NO3 - 25 to jest górna granica, ale nie należy też zbijać do 0. Azotany powinny występować. Azotyny oznaczają niepełny cykl azotowy i są bardzo toksyczne.
Dzięki za odpowiedź. Pomocnik poleciał.
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#15

Post autor: sum »

mattoid,
Profesjonalnej oceny baniaka nie podejmuję się.Jednak jak na moje oko trochę trzeba poczekać aż się zielsko rozrośnie,choć przy tym światełku może być ciężko.
Co do parametrów to pełna zgoda z Drottnarem z małym dopiskiem.NO3-25 to górna granica ale nie oznacza to,że zabójcza dla ryb.Oczywiście staramy się utrzymać właśnie poniżej 25mg/l.

I jeszcze prośba o fotkę wentylatorka zamontowanego w pokrywie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#16

Post autor: Drottnar »

sum pisze:NO3-25 to górna granica ale nie oznacza to,że zabójcza dla ryb.Oczywiście staramy się utrzymać właśnie poniżej 25mg/l.
Tak, tak. O toksyczności pisałem w kontekście NO2. NO3 wyższe niż 25 grozi plagą glonów, ale ryby dadzą radę. Tak czy inaczej, zgadzamy się co do 25 :)

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#17

Post autor: mattoid »

sum pisze:mattoid,
I jeszcze prośba o fotkę wentylatorka zamontowanego w pokrywie.
Ależ proszę bardzo:
http://www.fawa.pl/topics2/4946.htm#43493
25l w trakcie uruchamiania.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#18

Post autor: mattoid »

Modyfikacja oświetlenia. Aktualizacja na końcu pierwszego posta.

Co prawda oświetlenie zostało zamontowane na akwarium dopiero dziś około 15:00 ale od niedzieli podawany jest do zbiornika CO2. Narazie ze względu na brak funduszy funkcję dostawcy CO2 pełni zestaw Tetra Plant - CO2 Depot. Wiem, wiem, wiem... jest to nieekonomiczne, nieprofesjonalne, nie.... ale takie jest i dopóki nie uzbieram kasy na butlę z reduktorem, to inaczej nie będzie.

A przy okazji muszę się czymś pochwalić. Oto link do fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b63ce.html
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#19

Post autor: Drottnar »

też swego czasu czekałem na bąbelki z utęsknieniem :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#20

Post autor: sum »

mattoid pisze:Modyfikacja oświetlenia. Aktualizacja na końcu pierwszego posta.
Świetlówki są git tylko gdzie fotki
mattoid pisze:od niedzieli podawany jest do zbiornika CO2. Narazie ze względu na brak funduszy funkcję dostawcy CO2 pełni zestaw Tetra Plant - CO2 Depot. Wiem, wiem, wiem... jest to nieekonomiczne, nieprofesjonalne, nie.... ale takie jest i dopóki nie uzbieram kasy na butlę z reduktorem, to inaczej nie będzie.
Na temat tego zestawu do CO2 nie będę się wypowiadał,sam sobie trafnie go oceniłeś :x
11g gazu za dwadzieścia parę złoty :roll:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#21

Post autor: Drottnar »

sum pisze:11g gazu za dwadzieścia parę złoty
złotyCH.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#22

Post autor: sum »

złotych,srebrnych czy zielonych to i tak cena godna uwagi :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#23

Post autor: mattoid »

sum pisze:Świetlówki są git tylko gdzie fotki
Powiedz tylko fotki czego chcesz zobaczyć, to je jutro zamieszczę. Pokrywa od strony wody? Czy może bardziej interesuje plątanina kabli i 3 stateczniki doklejone na wierzchu pokrywy? :)
Na temat tego zestawu do CO2 nie będę się wypowiadał,sam sobie trafnie go oceniłeś :x
11g gazu za dwadzieścia parę złoty :roll:
Ja sobie doskonale zdaję sprawę jak kształtują się ceny tego CO2 ale wiem również ile kosztuje butla + reduktor + dyfuzor no i ewentualnie elektrozawór. Jak już napisałem, będzie kasa, będzie butla. To niestety będzie kolejne kilka stów.
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#24

Post autor: sum »

mattoid pisze:Powiedz tylko fotki czego chcesz zobaczyć, to je jutro zamieszczę. Pokrywa od strony wody?
Tak
mattoid pisze:Czy może bardziej interesuje plątanina kabli i 3 stateczniki doklejone na wierzchu pokrywy?
Nie.A czemu aż trzy stateczniki?
mattoid pisze:Ja sobie doskonale zdaję sprawę jak kształtują się ceny tego CO2 ale wiem również ile kosztuje butla + reduktor + dyfuzor no i ewentualnie elektrozawór. Jak już napisałem, będzie kasa, będzie butla. To niestety będzie kolejne kilka stów.
Jak już zdecydujesz się na elektrozawór to proponuję dobrze wybrać.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#25

Post autor: mattoid »

sum pisze:
mattoid pisze:Powiedz tylko fotki czego chcesz zobaczyć, to je jutro zamieszczę. Pokrywa od strony wody?
Tak
Będzie jutro przed południem.
sum pisze:
mattoid pisze:Czy może bardziej interesuje plątanina kabli i 3 stateczniki doklejone na wierzchu pokrywy?
Nie.A czemu aż trzy stateczniki?
1. Bo dwa pojedyncze stateczniki zajmują mniej miejsca niż jeden podwójny (wiem że to dziwne ale widziałem na własne oczyska). Przynajmniej jeśli chodzi o Philips'a, a takich właśnie szukałem.
2. Bo to umożliwia mi zapalenie dowolnej liczby świetlówek według potrzeb i kaprysów.
sum pisze:
mattoid pisze:Ja sobie doskonale zdaję sprawę jak kształtują się ceny tego CO2 ale wiem również ile kosztuje butla + reduktor + dyfuzor no i ewentualnie elektrozawór. Jak już napisałem, będzie kasa, będzie butla. To niestety będzie kolejne kilka stów.
Jak już zdecydujesz się na elektrozawór to proponuję dobrze wybrać.
Możesz mi wierzyć, że poczytam na ten temat przed zakupem i popytam, żeby nie strzelić sobie w kolano przy zakupie ;)
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#26

Post autor: sum »

mattoid pisze:1. Bo dwa pojedyncze stateczniki zajmują mniej miejsca niż jeden podwójny (wiem że to dziwne ale widziałem na własne oczyska). Przynajmniej jeśli chodzi o Philips'a, a takich właśnie szukałem.
Ja widziałem stateczniki 1x24w,2x24w,3x24w i wszystkie były tych samych wymiarów.Chyba,że kupiłeś z zimnym zapłonem to one są mniejsze.
To ile masz tych stateczników 1,2 czy 3?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#27

Post autor: mattoid »

Kupione z zimnym 3 sztuki
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#28

Post autor: Drottnar »

mattoid pisze:Ja sobie doskonale zdaję sprawę jak kształtują się ceny tego CO2 ale wiem również ile kosztuje butla + reduktor + dyfuzor no i ewentualnie elektrozawór. Jak już napisałem, będzie kasa, będzie butla. To niestety będzie kolejne kilka stów.
To ja proponuję bimbrownię - tańsza będzie.

Autor
mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#29

Post autor: mattoid »

Drottnar pisze:
mattoid pisze:Ja sobie doskonale zdaję sprawę jak kształtują się ceny tego CO2 ale wiem również ile kosztuje butla + reduktor + dyfuzor no i ewentualnie elektrozawór. Jak już napisałem, będzie kasa, będzie butla. To niestety będzie kolejne kilka stów.
To ja proponuję bimbrownię - tańsza będzie.
Bimbrownia odpada ze względu na jej wątpliwe walory artystyczno-wizualne. Ja po prostu nie mam jej gdzie schować, a wygląd zacieru jest taki uroczy, że raczej nie wchodzi w grę... no chyba że okleję butelki/słoiki rozkładówkami z Playboya. Tylko nie wiem czy żona wyrazi aprobatę, bo akwarium stoi u córki w pokoju. ;)
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: 126L - ogólne z chwastami (docelowo)

#30

Post autor: sum »

mattoid pisze:Bimbrownia odpada ze względu na jej wątpliwe walory artystyczno-wizualne. Ja po prostu nie mam jej gdzie schować, a wygląd zacieru jest taki uroczy, że raczej nie wchodzi w grę.
Wszystko to co piszesz to racja,tyle tylko,że butle postawić gdzieś trzeba i wyglądem też nie przypomina pudełka na kredki :mrgreen:
Uważam,że bimbrownia pomimo wszystkich swoich wad i tak jest lepszym rozwiązaniem niż ten Twój dezodorant.Jeżeli jednak zakup butli nie jest przewidziany w zbyt odległym czasie to może rzeczywiście daruj sobie zabawę z bimbrownią.
mattoid pisze: chyba że okleję butelki/słoiki rozkładówkami z Playboya.
Genialny pomysł :x
mattoid pisze:Tylko nie wiem czy żona wyrazi aprobatę, bo akwarium stoi u córki
w pokoju.
I tu masz problem :-(
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ