Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
ppaula2

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#31

Post autor: ppaula2 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pello, pewnie zmienię na 60x30, ale dopiero gdzieś tak na początku roku :(
Teraz nie miałabym nawet czasu na urządzanie nowego akwa :)
Bardzo Ci dziękuję za miłe chęci z tym korzonkiem :)
Jak coś to ładnie się do Ciebie uśmiechnę :)
Ps. Liczyłam się z tym, że ktoś mi skrobnie że za małe akwa ;)

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#32

Post autor: kris82 »

ppaula2, miałaś dużo młodych krewetek? Ja u siebie przez pewien czas trzymałem je z dorosłymi Red Cherry i Amano, to jakiś specjalnych strat nie widziałem. Potem przeniosłem rybki do takiego zbiornika jak masz teraz, bez bezkręgowców. Generalnie tak jak piszesz, są to płochliwe rybki, najbardziej się pokazują przy karmieniu i wtedy dają trochę popozować ;-). Samica gdy zbliża się do tarła dostaje czarnej kraty na boku. Nie przeraź się jak samiec zacznie trochę mocniej ganiać i tłuc panienkę - ten typ tak ma i jest tylko zwiastunem zbliżającego się tarła.
Jeśli zależy Ci na tarle, można mocno ograniczyć karmienie, ewentualnie przejść na pokarm suchy a następnie obficie podawać żywy....
Przy tarlaku to krewecie mogą mieć problem z przeżyciem, samica staje się naprawdę mocno agresywna, a samca trzeba szybko odławiać, bo dostaje niezłe baty ;-)

PS. kochają kokosy, ze 2 się przydadzą. Poza tym lubią ciasne, ciemne kryjówki czy to groty czy ograniczające wolną przestrzeń - to wymarzone miejsca do składania ikry

Autor
ppaula2

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#33

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:37 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Pello

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#34

Post autor: Pello »

ppaula2
mam w planach likwidację akwarium 60x30x30. Jeśli tylko tego dokonam uwierz mi, wręczę To ie ten baniaczek w prezencie, tak abyś mogła dokonać przeprowadzki swoich podopiecznych. To będzie jak przeprowadzka z hotelu * do hotelu ****

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#35

Post autor: Majszczur »

Jednak się zdecydowałaś :wink:
Samczyk śliczny. Oby dochował się równie urodziwych synów :grin:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
ppaula2

Re: Tarlisko Nannacara Anomala (aktualizacja 14.10.2010r)

#36

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:37 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ