Moja 112L (tanganika)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moja 112L (tanganika)

#1

Post autor: Jola75 »

Akwarium 112l
Filtr wewnętrzny
Oświetlenie 2x18W T8 aqastar grolux
Podłoże: piasek
Nawożenie: brak
Grzałka: Elite 100w

Rośliność:
anubias

ryby:
Julidochromis marlieri 6x
Neolamprologus leleupi 6x
Neolamprologus Caudopunctatus 6x



No3 5mg/l
No2 0mg/l
Ph 8,5
tak było:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwaj panowie pozują razem :D
Obrazek
No i pani:
Obrazek
tu w całej okazałości :
Obrazek

Proszę o ewentualne komentarze i rady co ewentualnie poprawić :D
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 10:55 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 13 razy.

Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#2

Post autor: Artexo »

Mi się podoba.. Masz to czego u mnie brakuje...... korzenie

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#3

Post autor: Jola75 »

Dodasz korzenie i będzie ok, w ząbkach na wlocie od radzymińskiej na łodygowej, jest sklep z wszystkim do oczek wodnych i można tam niezłe korzonki wybrać, 1 kg całe 3,50 jedyne co trzeba zrobić to samemu spreparować, naprawdę nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, skałki np po 0,40 gr za kg te same co w akwarystycznych są po 20 :D
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#4

Post autor: Bożena »

Łanie to zrobilaś, a aranżacja bambusowa -super :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#5

Post autor: Jola75 »

Jeszcze raz dzięki za wszytko :D teraz mi rośliny bujają więc jakbyś chciała coś co nie od ciebie to krzycz :D a co do bambusów w tej pozycji służą apistogramma agassizii samiczce :D woli bambusy bardziej niż kokos :D
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#6

Post autor: Bożena »

za rośliny dzięki, :)przynajmniej ja na razie . Ale namiar na korzonki bardzo się przyda, bo jutro "przerabiam "ten zbiornik
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#7

Post autor: Jola75 »

O z tym to ciężko bo na korzenie sama nic nie mam ten twój i mój nie obsadzony :( a chciałabym jakiś ładny jasno zielony mech, co mi z markiem oddaliście niestety ze względu na dość długi brak dobrego światła szlak trafił :(
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#8

Post autor: Bożena »

ja mowilam o namiarze na kupno korzonków :) Jak chcesz javę to wpadnij :) Inne dopiero zaczynam "uprawiać" :grin: a co jasnozielone Ci dawałam? nie pamiętam
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2010 5:44 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#9

Post autor: Jola75 »

Mnie nie pytaj ja z roślin to jestem laik :D jak będę jechać do teściowej to kiedyś zajadę po drodze mi :D wcześniej zadzwonię :D
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 1:21 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#10

Post autor: Jola75 »

Dziś kupiłam 2 panią dla apistogramma agassizii na razie jest w kwarantanie :D także pozostało mi teraz tylko pozbyć się parki skalarów :D doszła tez plaża z piasku ale coś kirysy pomimo swojego umiłowania piasku, jakimś cudem omijają tą plaże z daleka :(
Pozdrawiam!!!

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#11

Post autor: Jola75 »

Mała aktualizacja, doszło troszkę zieleniny, i mchy, mam nadzieję że jak się rozrosną będzie ładniej, dodam tylko że w czwartek znów przycinka była.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i nowa pani agassizii
Obrazek
i moi ulubieńcy znów szykują się do tarła :D
Obrazek
Sory za jakość zdięć ale są z telefonu
Pozdrawiam!!!

jerrymagu

Re: Moja 112L (tanganika)

#12

Post autor: jerrymagu »

zbiorniczek bardzo fajny. Trzymam kciuki za powodzenie operacji 'tarło' ;)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#13

Post autor: JPK »

Coś krótka ta kwarantanna ;)
450l + 112l :)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#14

Post autor: Jola75 »

Ano ;) ale wydaje się zupełnie zdrowa więc co ją będę męczyć w łyżce wody :D
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#15

Post autor: Tomacha »

A ja konsekwentnie bede powtarzal, ze trzymanie skalarow w takim baniaku to nieporozumienie !

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#16

Post autor: Jola75 »

I tu sie zgodzę tak jak pisałam wyżej skalary są młode, i dwa na pewno do oddania a parze która mi zostanie w przyszłości planuję 240 litrów
Pozdrawiam!!!

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#17

Post autor: Jola75 »

Mała aktualizacja skalarów już nie ma agasisizi też nie, czekam na zamówione ram blue electric german, i borelli opall
Doszło trochę zieleniny, część wyleciała,
Foster to ta trawka,
Tradycyjnie sory za jakość zdjęć ale mój telefon nie spisuje się najlepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 8:13 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#18

Post autor: froster »

Jola75 pisze:Foster to ta trawka
wygląda mi na Lilaeopsis Brasiliensis

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#19

Post autor: Jola75 »

Być może tak jak mówię nie znam się na zieleninie :D

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#20

Post autor: Jola75 »

Mała aktualizacja :
zamiast agasizy jest macmasteri 1+2
i doszła parka ramirezy GOLD (są przecudne)
w filtrez siedzi chemi pur i purigen w życiu takiej czystej wody nie miałam (na zdięciach tego nie widać ponieważ są robione telefonem ale znajomy się zastanawiał ostatnio czy mam tam wodę :D), ryby zadowolone zielsko rośnie, podmiany co tydzień.
i kilka fot:
Rami GOLD
Obrazek
Samiec,
Obrazek
powiem tylko szybko się dobrały są już po pierwszej ikrze, którą tak samo szybko wszamały :D

Obrazek

są przepiękne :D albo połyskują niebieskim albo żółtaczki :D

Obrazek

i Klasyczna parka włąśnie pilnują ikry :D

Obrazek

a tu dowód że mogą żyć z nimi red cherry jak były tak są i jakoś żadnej z moich pilelęgniczek nie obchodzą, nawet specjalnie się nie kryją

Obrazek

i mój prześliczny samiec macmasteri nie mogłam go złapać bo czai się to raz z jedną samiczką w kokosie lub drugą w bambusach :D
Obrazek

chyba się coś dzieje bo poza ramirezami GOLD które są po każda z parek ma tarło, zdziwiona jestem tym spokojem żadna z ryb sobie nie wchodzi w drogę :D
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#21

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Piękne rybki :) Całe akwarium też.

A te specyfiki w filtrze maja jakiś wpływ na rośliny?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#22

Post autor: Jola75 »

Matka zupełnie żadnych, purigen to mieszanka żywicy (po około 4-6mc w zależności od zaciemniania ziarenek żywicy można przywrócić jej właściwości, podobnie jak inne żywice) ma za zadanie klarowanie wody, rozbijanie szkodliwych substancji, jednocześnie nie potrzeba tak często podmieniać wody, ja faktycznie podmieniam, lepiej się z tym czuję, ale parametry wody są stałe, poza tym stabilizuje ph, a chemii pur działa podobnie dodatkowo ten który ja mam to ellite niszczy glony i toksyny, oba wkłady można stosować zarówno w słodkowodnym jak i morski, jak dla mnie rewelacja, musiałabyś to zobaczyć, najlepszy filtr nie oczyści tak wody jak ta kombinacja wkładów. Miałam trochę zielenic i po jakimś tygodniu jest czysto wręcz sterylnie. Jednym słowem trzy filtry nie oczyszczą tak wody jak jeden, ale z tymi wkładami. A najważniejsze jest to czego nie widać, czyli zdrowa woda, zero pocierania ryb i innych bajek. Nie wiem czy widać to na fotach ale rośliny mają się swietnie, tne sporo raz w tygodniu, a szczerze mówiąc miałam obawy przed zastosowaniem czy chemiipure nie oczyści wody z potrzebnych związków ale nic takiego się nie stało, zdaje mi się że są jeszcze ladniejsze i zdrowsze. A faktycznie stojąc i patrząc na zbiornik ma sie wrażenie że nie ma w nim wody :D także polecam taką kombinację do słodkowodnego.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#23

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No ja zauważyłam, że rośliny bardzo ładne i zdrowe, i pytałam z ciekawości, czy ich dobra kondycja jakoś też jest z tym chemipurem i purigenem związana
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#24

Post autor: ziabak »

O jak dobrze, że o tych produktach piszesz - bo ja właśnie jestem na etapie wyrywania płatków z kwiatków i wyliczanki "zastosować, nie zastosować, zastosować... " ;) bo się boję o roślinne baniaki.
Napisz jeśli możesz, czy nawozisz rośliny i jak to się ma do wkładów.
Czy zastosowałaś te wkłady w nowo założonym baniaku, czy chodził jakiś czas na normalnej filtracji a potem dołożyłaś?
Jeśli dołożyłaś - to czy obserwowałaś jakiś niekorzystny moment przyzwyczajania się akwarium do tych wkładów? Czy to tak niezauważalnie bez bólu przeszło?
Jaką objętość wkładów dałaś?

Ale pytań - jak przesłuchanie, no ale mam fazę chciałabym ale się boję ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#25

Post autor: Jola75 »

Więc tak EC 1ml (baniak ma około 100 litrów wiec powinno być 2ml) ale chodzi bimbrownia więc uważam że jeden ml spokojnie wystarcza, (znacznik co2 cały czas żołty) ryby jak najbardziej ok, więc tym się nie sugeruję, EasyLife profito 1,5ml leje codziennie tak jak i węgiel, rano przed włączeniem świateł, światła mam sporo więc to że roślinki są ładne to i tego zasługa, ale chemii pur wytłukł mi zielenice i rośliny które były zaatakowane z dnia na dzień odżyły, nic więcej nie leje rośnie wszytko rotalle walici wywaliłam bo pozarastała mi wszytko juz nie chciało mi się ciąć powoli chce przejść na jakieś wolno rosnące a ktos mi powiedział że ją trudno utrzymać, chce kupić po4 i ewentualnie zacząć delikatnie podlewać, ale ciągle się wacham czy coś zmieniać ponieważ w tym układzie mam busz co tydzień, cześć roślin rozdaję część daje do sklepu, roślinki są łądne soczyste, innych by nie wzieli.
Ziabak odnośnie twoich pytań, baniak juz chodził kilka miesięcy więc był stabilny, w ciaglu trzech dni woda się wyklarowała to niesamowitej czystości, na tylnej ściance jak był paproch to można go było dojrzeć, przy otwieraniu pokrywy , zniknął typowy zapach akwarium, mi on nie przeszkadzał ale chemii pur go wybił, co do filtracji jble900 więc dużo za dużo niż na 100 powinno być, ale na standardowych wkładach z clermecem nigdy nie uzyskałam takiej czystości, wkłądy pokolei czyli prefirt, ceramika jbl, pierwsza, następny koszyk najpierw gąbka standartowa, pozniej chemii pur, kolejny kosz gąbka i mała torebka purigeniu przykryta włókniną, włóknina dopasowana do kosza oczywiście, ostatni kosz standart jbl więc 2 gąbki. Z moich spostrzeżeń moge dodać, po podmianie woda jest brudniejsza niż przed :D ewenement :D z tygodnia na tydzień było lepiej, ryby nawet jak się wcześniej sporadycznie ocierały, to po tych 2 miesiącach przestały, rośliny jak widać, nie widać braków i niedoborów, soczyste w pieknych kolorach, sporo wybarwionych na czerwono (ale to światło) z dnia na dzień było coraz lepiej, cały czas kontrolowałam parametry wody, żadnych wahań, wszytko w pełnej stabilizacji, tarło za tarłem. Co do ilości ziabak, chemii pur mam na zbiornik 150 litrów nie pamiętam gramatury, a purigen ten najmniejszy. PO dwa miesiącach moge stwierdzić, chemii pur według producenta działa do pół roku, myślę że jak to w życiu bywa może się okazać że trochu mniej ale moj zbiornik ma 100 a nie 150 litrów więc może faktycznie tyle wytrzyma, purigen po 2 mc lekko sciemniał z jednej strony czyli u mnie od dołu bo od dołu leci woda, przewróciłam go na drugą stronę, więc myślę że jeszcze pociągnie może więcej niż pisze producent, bo niby ma z czarnieć , po tym można go zregenetrować, więc sam zakup to koszt jednorazowy, chemii pur niestaty trzeba wymienić na nowy po tym czasie, ale moim zdaniem nie zmienia to faktu że są warte tej ceny, i w przeliczeniu na mc, nie jest to jakiś majątek.
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 8:00 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#26

Post autor: ziabak »

Wielkie dzięki, posuwam się ku "zastosować" :D Mój cel - zmniejszenie częstotliwości podmian by wyeliminować maksymalnie stres. Nie myślisz o tym, by przy jednoczesnym kontrolowaniu No3 zmniejszyć częstotliwość podmian? Skoro wizualnie woda jest czyściejsza przed podmianą niż po - to może?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#27

Post autor: Jola75 »

Szczerze mówiąc myślę że spokojnie można zmniejszyć ilość podmian, u mnie najdłuższy okres to dwa tygodnie i no3 nie drgnęło, ja jakoś starej daty jestem zbiornik nie wielki i rośliny muszę ciąć bo gąszcz się po tygodniu robi, a po cięciu lepiej mi odessać rośliny te niskie niż wyławiać, ale w ramach testu zamierzam teraz miesiąc poczekać z podmianą, oczywiście cały czas kontrolując parametry, i może faktycznie jak się przekonam na własnej skórze to zmienię grafik :D hehe
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 8:39 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#28

Post autor: ROMEK »

:P
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2010 2:38 pm przez ROMEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#29

Post autor: Jola75 »

Mylisz się co do chemiipur są dwa rodzaje chemi pur, jest również chemi pur elite ten został wzbogacony o tlenek żelaza, pomagający usuwać zanieczyszczenia i fosforany, co znacznie poprawia warunki życia ryb
I glony też usuwa w dokładnym opisie tego znajdziesz (glony zielone)

Co do purigenu w po doołączeniu z chemii purem tak jak pisałam dla mnie rewelacja, i działa poza testami są oczy poza oczyma jest węch, ta woda to naprawde kryształ, co do tego węgla w chemii pur miałam obawy, że wytłucze wszytko , dlatego podobnie jak ziabak wahałam się, producent podaje że węgla są pewne ilości i w żadnym wypadku nie wpływa na życie w zbiorniku, i według moich spostrzeżeń ma rację,

"Czy Chemi Pure usuwa pierwiastki śladowe?
Preparat zawiera pewną ilość węgla aktywowanego i dlatego wychwytuje niektóre elementy, ale w żadnym wypadku nie dzieje się to w stopniu, który byłby zauważalny i miał wpływ na kondycję zbiornika."

U mnie działa i to się liczy.
I samo to że nie nawożę mocno a wszytko rośnie o tym świadczy.
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 10:04 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 5 razy.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moja 112L (tanganika)

#30

Post autor: ROMEK »

:P
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2010 2:38 pm przez ROMEK, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ