Przycinać? Czy nie?

ODPOWIEDZ

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Przycinać? Czy nie?

#1

Post autor: Artexo »

Otóż dziś mam robić podmiankę w największym akwarium i wyciąć niektóre rośliny i dlatego chcę spytać czy jeśli przytnę nurzańcowi liście to one mu do końca zgniją czy zostaną takie jak je przyciąłem? Bo to jest Nurzaniec gigantea i jak go wsadzałem był średniej wielkości, a teraz liście nie mieszczą się w akwarium bo mają ponad metr. Jak myślicie co robić?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Przycinać? Czy nie?

#2

Post autor: Drottnar »

cięciem nurzańca to są dwie szkoły,jedni uważają,że należy ciąć cały liść,a inni tną jak leci, na różnych długościach.Ja należę do tych drugich i przy zwykłej przycince tnę same końce liści, mniej więcej równo z taflą wody,a kiedy nurzaniec staje się chwastem tnę mu całe liście,albo wyrywam sadzonki.Jeszcze nigdy nie zauważyłam by ta roślina w jakikolwiek sposób ucierpiała na skutek takich zabiegów .Milena ja bym przycięła na Twoim miejscu wszystkie liście na równi z taflą wody,bo trochę dziwnie będzie to wyglądać,jak część liści skrócisz,a część będzie”pełzać” po tafli wody,ale to Twoje akwarium także zrobisz jak uważasz,to tylko moja sugestia .
Za: frix.pl (http://akwarystyczny.frix.pl/post/92307 ... post_92307)
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 10:09 am przez Drottnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Przycinać? Czy nie?

#3

Post autor: Artexo »

Więc idę przyciąć bo zabiera innym roślinom światło... :)

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Przycinać? Czy nie?

#4

Post autor: kris82 »

spokojnie, ja też u siebie tak przycinam ;-)

ppaula2

Re: Przycinać? Czy nie?

#5

Post autor: ppaula2 »

Ja też przycinam. Z tym, że zostawiam 2-3 cm "opierające się" o taflę wody
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 5:57 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”