Co to za krewetki?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
wiktoria
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 9:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za krewetki?

#1

Post autor: wiktoria »

Witam. Są przeźroczyste, mają duże czarne ślepia i są sprzedawane jako pokarm. Dziś takie widziałam w sklepie. Zastanawiam się czy to krewetki akwariowe kiepskich genów czy może jakieś specjalne -karmowe.
P.S mam nawet fotkę,ale nie umiem tu wstawić.Bawiłam się godzinę próbując, ale ciągle i wyskakuje ,że plik za duży, więc mogę wysłać na mejla jakby ktoś chciał, bo tu nie zamierzam się dłużej bawic.
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 8:08 pm przez wiktoria, łącznie zmieniany 1 raz.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#2

Post autor: abdesign »

żywe krewetki?
może Palaemon elegans?
powiedz gdzie są?

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#3

Post autor: ROMEK »

Jeśli to p.elegans to mam akurat ok 50 larw kilka dni przed przemianą w dorosłe formy :mrgreen:
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#4

Post autor: fajerka »

widziałam krewetki sprzedawane jako pokarm w osiedlowym sklepie w Legionowie. Są w torebkach jak inne pokarmy

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#5

Post autor: ROMEK »

Jak duże są?
Czy mają na szczypcach niebieskie paski?
Czy mają na innych odnóżach niebieskie paski?

W ichtiotropic hodują je na pokarm ale nigdy w sklepie ich nie widziałem.

Jeśli widziałaś malutkie krewetki wielkości ok 1 cm to najprawdopodobniej nie były to p.elegans tylko mysid ;) http://www.mblaquaculture.com/content/o ... _bahia.php

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#6

Post autor: abdesign »

ROMEK, nie powstrzymam się :)
skoro złupiłeś grazdara za "CO2 w płynie" pomimo, że nawet producenci
swoje preparaty oparte o łatwoprzyswajalne związki węgla tak przezwali
to ja Cię uszczypne za wyzywanie lasonogów od "malutkich krewetek" :)
ale proszę potraktuj to jako żart,
a tak juz na poważnie wiem, że własnie P. elegans bywa sprzedawana
jako karmówka a co ciekawe skubana jest na tyle twarda, że potrafi bez jakiejkolwiek
aklimatyzacji przeżyć wrzucona jako żarcie do baniaka.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#7

Post autor: ROMEK »

To że handlaże piszą głupoty na kiepskich produktach [choć nigdy czegoś takiego nie wyczytałem na zadnym produkcie] nie oznacza że jest to poprawne określenie. A jeśli takie stwierdzenie znajdzie się na jakimś produkcie to ja tego nie kupię ba nawet za darmo nie przyjmę...

Związki wegla z CO2 mają tyle wspólnego co diament ze stalą nadeutektoidalną...

mysid to są krewetki nawet się tak nazywają mysid shrimp.
Często mozna je spotkać w morskich baniakach. Są bardzo aktywne, szybko się mnożą, zjadają resztki i syf i co najważniejsze są pokarmem dla zwierzaków.

P. elegans to bardzo fajne krewety.
Ostatnio zmieniony sob sie 21, 2010 12:09 am przez ROMEK, łącznie zmieniany 1 raz.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#8

Post autor: abdesign »

po pierwsze to , że na angielskojęzycznych forach dla amatorów morkiej akwarystyki piszą głupoty nie oznacza od razu, że Mysidacea leżały gdzieś blisko krewetek...
po drugie Panie Inżynierze jak mniemam po tej samej szacownej uczelni co ja (wydział pewnie inny) akurat CO2 z tego co ja sie orientuje to jeden z najbardziej rozpowszechnionych związków węgla :)

zgadzam się P. elegans to barzo fajna krewetka

serdecznie pozdrawiam

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#9

Post autor: ROMEK »

Chodziło mi o to ze CO2 ze wszystkimi związkami węgla ma jedną cechę wspólną Węgiel i w najczęściej na tym się kończy....

Pokażcie mi firmę, która proponuje lać ciekłe CO2 do wody i co więcej sprzedaje produkt, który umożliwia wykonanie takiej operacji.

Biologiem nie jestem więc na systematyce się nie znam. Nie jestem też firmą i nie robię na tej niewiedzy pieniędzy.
Te zwierzaki wyglądają na pierwszy rzut oka jak krewety i sokoro je zwą krewetami nie tylko na forach ale i w książkach to może coś w tym jest. W akwarium poruszają się bardzo szybko i siedzą pod skałą wiec trudno im się przyjrzeć. Próbowałem ich hodowli w oddzielnym akwarium ale się nie udało utrzymać większej populacji. U kumpla w 1200 litrowym baniaku morskim pełnym ryb pod skałą żyje całe mrowie tych zwierzaków. świetne źródło pokarmu dla ryb w baniaku.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#10

Post autor: abdesign »

ROMEK, jak zapewne wiesz punkt potrójny dla CO2 i jego przekroczenie jest nie do uzyskania w warunkach awkariowych :) nikt nie leje CO2 w temperaturze -80C do akwarium i nikt tego nie poleca - o czym jest ta rozmowa?
"CO2" w płynie to nazwa zwyczajowa, tak samo jak jak "mysid shrimp", które guzik wspólnego maja z krewetkami - w jednej materii durna nazwa zwyczajowa Ci przeszkadza w drugiej nie?

zostawmy ta jałową dywagacje - daj spokój temu "CO2" w płynie.
Jak jesteś takim chemicznytm purysta to ja będe pisał w cudzysłowiu :), z drugiej strony ludzie tak mówia. roslinyakwariowe maja nawet kategorie w sklepie "CO2 w płynie" - bez cudzysłowów. To forum akwarystyczne a nie chemiczne, tu akurat ważniejsze wydaje mi sie, aby lasonogów do krewetek nie zaliczać bo pomimo powiedzmy zbliżonego wyglądu to daleko spokrewnione skorupiaki

Palaemon elegans masz "nasze" polskie?

Autor
wiktoria
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 9:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#11

Post autor: wiktoria »

To raczej nie te w paski. Trudno mi powiedzieć czy te"mysid" cośtam.....zdjęcia w necie kiepskie.
Co do sklepu, to widziałam je w takim małym zoologu w warszawie. Dokładnie, żywe ,zapakowane jak paczka dafnii, w takim foliowym woreczku.

To może jednak ktoś chciałby zobaczyć zdjęcia?Mogę powysyłać na mejla. A może ktoś byłby tak miły i je tu wkleił? Bo mnie jak widac to przerasta....

Swoją drogą to ciekawe,chyba tam wrócę poprzyglądac się dokładniej.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#12

Post autor: abdesign »

No to wrzuć mi te zdjęcie to wkleje z podpisem co to - oczywiście jak rozpoznam

Autor
wiktoria
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 9:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#13

Post autor: wiktoria »

Dziękuję.
Tylko nie mam adresu email. :)

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#14

Post autor: ROMEK »

Lanie ciekłego CO2 do akwarium to nie mój wymysł tylko rada naszego kolegi...

Ja mam nasze Polskie Helskie :mrgreen:
Mam 2 samice p.elegans [samce mi zdechły...] i jedną naszą rodzimą [chyba :wink: ]. Mam jeszcze do tego duże larwy p.elegans więc niedługo będę miał maluchy. Może nawet jutro...

mysid nawet na reeflex sa w kategorii krewetki. pewien co do ich przynależności nie jestem bo to nie perlit aleeee reeflex to nie byle co... Upierał sie nie bedę. Dla mnie najważniejsze jest to że istnieją, sa pozywne, szybko sie mnożą i da radę je hodowac w akwarium. Wada ich jest to że się zjadają nawzajem. http://pl.reeflex.net/tiere/2130_Mysidaceae_sp..htm

fota p.elegans: http://pl.reeflex.net/tiere/822_Palaemon_elegans.htm

Wrzuć fotę na forum to może ktoś wpadnie na to co to może być
i looknij http://pl.reeflex.net/kategorie/55.html
Ostatnio zmieniony sob sie 21, 2010 3:37 pm przez ROMEK, łącznie zmieniany 2 razy.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#15

Post autor: abdesign »

ROMEK pisze:mysid nawet na reeflex sa w kategorii krewetki. pewien co do ich przynależności nie jestem ...
no i całe szczęscie, że nie jesteś - krewetka to krewetka, lasonóg to lasonóg :)

one sie baaardzo od krewetek róznią
http://www.mp.umk.pl/modules.php?name=N ... le&sid=113
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#16

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ale podobieństwo jednak jest :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#17

Post autor: abdesign »

dostałem zdjęcia na bank Palaemonetes varians - wkleje zdjęcia później niestety
ale to to: http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... Shrimp.JPG
Ostatnio zmieniony sob sie 21, 2010 8:50 pm przez abdesign, łącznie zmieniany 1 raz.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#18

Post autor: ROMEK »

Skąd wiesz że to Palaemonetes varians >> z tego zdjęcia w linku który podałeś wcale to nie wynika nie widać dokładnie ani odnóży ani ubarwienia...

P.elegans i Palaemon serratus i Palaemonetes varians są bardzo podobne...

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 11:26 pm ]
Czy w tym sklepie w legionowie sprzedawane sa one w torebkach z napisem ichtiotropic??
Jeśli tak jest to super bo zapewne zaczęli już sprowadzać do Warszawy także żywe lasonogi... :mrgreen:

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#19

Post autor: abdesign »

nie wynika jak nie wynika ale akurat to zdjęcie jest ilustracją Palaemonetes varians z angielskiej wersji wikipedi.

a dostałem mailem to zdjęcie:

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 11:37 pm ]
po prostu wiem co ichtiotropic sprzedaje w tych woreczkach, albo Palaemonetes varians albo jak słyszałem ostatnio P.elegans - te dwie odróżnie od siebie

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Co to za krewetki?

#20

Post autor: JPK »

Abstrahując - jeśli ktoś zobaczy te krewety (w pojemniczku na pokarm) gdzieś w sklepie w Warszawie to bardzo proszę o info gdzie są dostępne :)
450l + 112l :)

abdesign

Re: Co to za krewetki?

#21

Post autor: abdesign »

Misquamacus, będziesz solił wodę? :)
ODPOWIEDZ