[450] Ogólne

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[450] Ogólne

#1

Post autor: pawelszp »

Witam,

Chciałbym pokazać moje akwarium, które za kilka dni skończy miesiąc, więc jest w dość wczesnym stadium, no i niestety nie wygląda tak jak je zaplanowałem. Chciałem żeby większość zbiornika była zielona i "trawiasta" a jedynie z prawej strony kolorowe rośliny, głównie łodygowe. Niestety jednak kupowanie roślin przez allegro ma wady i zalety, wadą na pewno jest ta dziura z prawej strony z tyłu, gdzie powoli przy dnie startuje między innymi Eustralis.
Problemem okazał się też aponogeton ulvaceus, który mi się spodobał gdy kupowałem inne rośliny i wiedziałem że rośnie duży, ale nie że aż tak. Dlatego właśnie rośnie zbyt na środku i gdy przejdzie w stan spoczynku, będę musiał to miejsce przeorganizować.
Akwarium wystartowane na dojrzałym filtrze i ok 100 litrach starej wody z przed przeniesienia akwarium, co ułatwiło start.

Dane:
150x50x60
oświetlenie stare 4x36w (w budowie 4x54w)
Podłoże - na dnie torf z ziemią, na to żwirek kwarcowy, z przodu trochę piachu kwarcowego
Filtracja - Tetra ex 1200 + stary wewnętrzny aquael ze skimmerem, zrobił swoje i niedługo wyleci
Co2 dwie bimbrownie 1.5l "1410"
Temp 27st
TWO 4
TWW 4
PH 6.8
NO2 0
NO3 ok 10
PO4 ok 0.5

Nad nawożeniem nadal pracuje, ogólnie do podmian PG micro, na codzień PG Macro i PG ferro, Pod korzenie kulki gliniane i tabletki Sera Florenette A

Obsada
6 x pielęgniczka ramireza electric blue - miały być 3 pary, a jest 5 samców i 1 samica :-(
15 x miedzik obrzeżony
20 x red cherry
10 x babaulti
w planach - pterophyllum altum :cool:

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 03, 2010 1:55 pm przez pawelszp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#2

Post autor: mat25 »

Jak na początek ciekawie, ja czekam aż się rozrośnie - można będzie więcej powiedzieć ;)
Napisz jakie zielsko masz wewnątrz ;)
Mateusz
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#3

Post autor: saintpaulia »

Początek ciekawy - mała reorganizacja, rozrost zielska i będzie super. Lewa strona akwarium jakoś od razu skojarzyła mi się z altumkami, no ewentualnie manacapuru :P
Ramirezki robią wrażenie nawet z daleka - szkoda, że układ wyszedł do kitu.
Przydałyby się jakieś fotki mieszkańców :)

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#4

Post autor: pawelszp »

no troche potrwa zanim zarośnie jak należy ;)

Roślinki ogólnie idąc od lewej:
Nurzańce
Sagittaria subulata
Echinodorus tenellus(prawdopodobnie)
blyxa japonica
aponogeton ulvaceus - rośnie i kwitnie jak szalony, chyba wytwarza nasiona
Echinodorus amazonicus
Lotos Nymphaea micrantha
aponogeton madagascariensis i też o dziwo szybko rosną
Lotos czerwony Tygrysi
Barclaya longifolia
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus 'Windelov'
Cryptocoryne aponogetifolia - jak zwykle u mnie nie rośnie
Hydrocotyle leucocephala
Rotala sp. 'Green'
Rotala rotundifolia
Rotala wallichii
Limnophila aromatica
Ludwigia (prawdopodobnie) glandulosa - nie rosła i padła
Rotala macrandra
ammania gracilis (startuje gdzieś przy dnie)
eustralis stellata (też przy dnie startuje)
Hygrophila polysperma 'Rosanevig'
Hygrophila corymbosa "Angustifolia"
Heteranthera zosterifolia
Anubias barteri
Cryptocoryne x willisii lucens
Cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne walkeri lutea
Cryptocoryne parva

Chyba wszystko wyliczyłem ;)
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2010 4:59 pm przez pawelszp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

wojtus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 4:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#5

Post autor: wojtus »

Paweł, a gdzie te ramirezki kupowałeś, że ci tak dobrali?
Ostatnio zmieniony śr lis 03, 2010 6:33 pm przez wojtus, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#6

Post autor: pawelszp »

Kupowałem je w hurtowni w Ząbkach, jak się tylko pojawiły i muszę przyznać że dymorfizm u Electric Blue jest mniejszy niż u zwykłych odmian, więc łatwo się pomylić.
Co tydzień samiczka trze się z którymś z 2 samców, ale jak narazie to zawsze po ok 24h właśnie samiczka zjadała ikrę i zastanawiam się czy nie spróbować odizolować ikrę, ewentualnie z samcem pilnującym jej.
Zdjęcia mieszkańców postaram się zrobić wkrótce :)
Co do manacapuru, to piękne ryby i są alternatywne jeśli mi z altumami nie wyjdzie, ale to za parę tygodni :)
Awatar użytkownika

wojtus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 4:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#7

Post autor: wojtus »

No cóż... Może zapytaj się Joli czy ci wymieni, bo to jednak droga ryba.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#8

Post autor: saintpaulia »

No ładnie sie tej zieleniny zmieściło. :) Cryptocoryne aponogetifolia - z tą zawsze mam kopoty. Jeśli chciałbyś oddzielać, to lepiej z samcem, szkoda, hodować małe bez rodziców - to zabija instynkt.

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#9

Post autor: pawelszp »

wymieniać to raczej niechętnie, bo te już mają rewiry itd i jak narazie nie widzę problemów.
Jeżeli oddzielę to z samcem, bo to jednak wpaniały widok, jak pielęgnicowate opiekują się narybkiem :)

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#10

Post autor: Jola75 »

Cześć Paweł miło klikać i tu, cieszę się że rybole ok, kolega Paweł kupował z pierwszej dostawy ryby były mniejsze i faktycznie ciężko było określić płeć, a akwa fajnie się zapowiada, powiem tak czekam jak większość z nas aż roślinki odbiją na pewno będzie lepiej :D Swoją drogą mam pytanko? Ty do tak świeżego baniaczka dałeś te rybole ? jeśli takk to ryzykant z ciebie, przecież kupowałeś je z miesiąc temu ?

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#11

Post autor: pawelszp »

Zanim pojechałem po rybki, przygotowałem im kwarantanne, ok. 100 litrów i w nim przesiedziały pierwsze 2 tygodnie, nawet pierwszą ikrę zdążyły złożyć. :)
To 450l wtedy jeszcze było na etapie sadzenia roślin, potem jeszcze zalać itd. i wpuściłem je ponad tydzień po odpaleniu filtracji i grzania. Biologia ruszyła od razu, bo sporo wody i filtr były ze starego akwarium. Pewnie bym poczekał jeszcze, ale obserwowałem wszystkie parametry, nie było przeciwskazań więc je wpuściłem i myślę że dobrze zrobiłem, bo w dużym akwarium zupełnie inaczej się zachowują :)

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#12

Post autor: Jola75 »

pawelszp pisze:Zanim pojechałem po rybki, przygotowałem im kwarantanne, ok. 100 litrów i w nim przesiedziały pierwsze 2 tygodnie, nawet pierwszą ikrę zdążyły złożyć. :)
To 450l wtedy jeszcze było na etapie sadzenia roślin, potem jeszcze zalać itd. i wpuściłem je ponad tydzień po odpaleniu filtracji i grzania. Biologia ruszyła od razu, bo sporo wody i filtr były ze starego akwarium. Pewnie bym poczekał jeszcze, ale obserwowałem wszystkie parametry, nie było przeciwskazań więc je wpuściłem i myślę że dobrze zrobiłem, bo w dużym akwarium zupełnie inaczej się zachowują :)
Więc rozumiem że książkowo :D

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#13

Post autor: pawelszp »

Mieszkańcy :)
Nie umiem za bardzo zrobić zdjęć, bo słabo oddają ich niebieski kolor...

Obrazek Obrazek Obrazek

Nowonarodzony miedzik przy nasionach aponogetona :)

Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#14

Post autor: JPK »

Piękne są :!:
450l + 112l :)

Autor
pawelszp
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [450] Ogólne

#15

Post autor: pawelszp »

Update:
Aponogeton zarósł pół akwarium i musiałem go przesadzić na tył - nie poszło łatwo, a potem w skutek tego miałem problemy z sinicami przez dłuższy czas. Na starych liściach widać też krasnorosty.
Nie wychodzi mi zrobienie sensownego zdjęcia całości akwarium - wydaje się być ciemne i zielone, gdy w rzeczywistości jest jasne, no ale widać na nim jak wszystko podrosło. :)

Obrazek
ODPOWIEDZ