Tropical Malawi Chips - test

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Zapaleniec
Posty: 326
Rejestracja: pn lis 30, 2009 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafał
Płeć:

Tropical Malawi Chips - test

#1

Post autor: Blizniak2 »

Zrobiliśmy test najnowszego pokarmu Tropicala Malawi Chips aby sprawdzić jego zachowanie w wodzie oraz jej brudzenie.
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się testem.

Obrazek

Test pokarmu: http://akwarium.info.pl/index.php/pokar ... lawi-chips" onclick="window.open(this.href);return false;

Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/AKWARIUMiNFO" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Tropical Malawi Chips - test

#2

Post autor: Drottnar »

Z uwagą zapoznałem się z testem. fascynujący! Ale czego dowodzi?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Tropical Malawi Chips - test

#3

Post autor: Akwamaniak.pl »

Podpuszczają Krytykę @kwarystyczną do pisania kolejnych artykułów :) ?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Zapaleniec
Posty: 326
Rejestracja: pn lis 30, 2009 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafał
Płeć:

Tropical Malawi Chips - test

#4

Post autor: Blizniak2 »

Jak najbardziej niech krytyka krytykuje zachowanie się pokarmu w wodzie :-)
BTW. ktoś kto nie używał do tej pory tego pokarmu skąd ma wiedzieć jak się zachowuje i czy nie brudzi wody?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Tropical Malawi Chips - test

#5

Post autor: Akwamaniak.pl »

Już wyjaśniam z czego się śmiałem odwołując się do K@ :)

1. wszystkie pokarmy granulowane (granulat, chipsy, wafle) które ryby jedzą "na raz" należy wcześniej namoczyć w wodzie aby sobie spokojnie napęczniały (wyjątkiem są granulaty Dainichi), więc test jak się zachowują chipsy w wodzie po wysypaniu z pudełka jest tyle wart co test "jak się zachowuje pro soil po przesypaniu z worka do suchego akwarium" :)
2. w przypadku pokarmów zmętnienie wody jest efektem jej "gnicia" (z reguły, pylenie pokarmów i inne zostawiamy) więc z reguły nie jest to wina samego pokarmu, a bardziej związku filtracja bio-mech - akwarysta - pokarm - to co karmimy ( rzadziej to "czym" karmimy)

Ja oczywiście rozumiem, że niewiele osób ma czas i możliwości przeprowadzenia normalnych testów pokarmów (które najczęściej nie trwają krócej jak wiele miesięcy) ale można było chociaż podać procentowo jak w danym pokarmie układają się węgle, białka, tłuszcze itd. co z punku widzenia malawistów jest ważne przy kompletowaniu diety.
Na tę chwilę niestety artykuł absolutnie nie niesie ze sobą żadnej wartości.

Mam nadzieję, że kolega weźmie sobie do serca wszelkie uwagi i następne artykuły będą coraz lepsze ... bo jak na razie jest ni mniej ni więcej jak K@ pisze ... no i prawie cała ekipa cichlidae.pl i ... no dobra nie będę wymieniać wszystkich ^^

A i żeby nie było, że to jest stanowisko naszej całej ekipy to się podpiszę :)

Krzysiek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Tropical Malawi Chips - test

#6

Post autor: saintpaulia »

Test szczególnie nieciekawy. Faktycznie bardziej interesowałoby mnie, jak się w nim ma zawartość składników roślinnych do zwierzęcych, itp., żebym wiedziała, czy dla moich podopiecznych się nadaje. Co do zmętnienia wody - jeśli ktoś karmi prawidłowymi ilościami, to prze z10 min zmętnienie nie ma chyba szans powstać? W mojej malawce pokarm nie ma szans pobyć 10 minut w wodzie.
ODPOWIEDZ