Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Radek0909
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:03 am
Lokalizacja:
Płeć:

Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

#1

Post autor: Radek0909 »

Jak w temacie. Gdzie wyrzucić przeterminowany zestaw testów, tak żeby wszystko było poprawnie, legalnie i ekologicznie? Strony sponsorowane przez M.St. Warszawę nie przewidują odbioru niebezpiecznych śmieci innych niż RTV/AGD, leki, termometry oraz oleje i smary.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

#2

Post autor: Drottnar »

Może potraktować to jako leki?

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

#3

Post autor: Zielony »

Należy to raczej potraktować jak oleje i smary jest tam chyba czarny krzyżk na pomarańczowyn tle.

Zielony mobilnie.

P.S. Jestem w domu i mi się znaczki popatatały :D jest znaczek,że substancje żrące i drażniące więc chyba trzeba to utylizować jak preparaty chemiczne.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.

Autor
Radek0909
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:03 am
Lokalizacja:
Płeć:

Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

#4

Post autor: Radek0909 »

Trochę czasu już minęło od mojego posta, ale gdyby kogoś interesował finał sprawy, to odczynniki zostały przyjęte w aptece i mam nadzieję, że będą zutylizowane w odpowiedni sposób :)
Awatar użytkownika

GregB
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:40 am
Telefon: 602468123
Lokalizacja: Tachomin
Płeć:

Gdzie wyrzucić przeterminowane testy?

#5

Post autor: GregB »

To ja dorzucę oliwi do ognia. :)

Co robicie z wodą po badaniu testami, do kanalizacji :?:
Czy jest jakąś różnica jeżeli stare testy wlało by się do kanalizacji :?:
Czego się codziennie używa do prania, czyszczenia muszli i innej chemii czyszczącej :?: i gdzie to płynie :?:
Dodam jeszcze, czy wiecie jakie świństwa spływają do studzienek kanalizacyjnych po deszczu :?:
Stężenie tego syfu jest dużo większe w ściekach, czy parę kropel testu zrobi jakąś różnice :?:

Moja żona pracuje w laboratorium na UW i swego czasu pisali do MPWiK co robić z zużytymi odczynnikami po doświadczeniach.
W odpowiedzi dostali by przed wlaniem do kanalizacji rozcieńczyć by nie stwarzały zagrożenia dla instalacji kanalizacyjne.

Ważne by nie wylewać do innych zbiorników wodnych, bo wszystko rozbija się o stężenie.
Normy na zanieczyszczenia mówią o dopuszczalnym stężeniach jako bezpiecznych.
początki akwarystyki i na razie 60l :-)
ODPOWIEDZ