Kiryśnik z wykrzywionym wąsem

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Kiryśnik z wykrzywionym wąsem

#1

Post autor: bon007 »

Po przerzuceniu do 3 akw mój Kiryśnik strasznie kopie w żwirku [rzeczny 2-4 mm kupiony z hurtowni]
Wiem że te ryby uwielbiają przekopywać dno no ale ten mój to już przesadza efektem tego jest że porysował sobie lekko dolne wąsy u nasady [te krótsze] i jeden się wywinął do tyłu, drugi też jest lekko zarysowany puki co jednak w prawidłowej pozycji.
Ryba nie jest zestresowana bo je mi pokarm z ręki jak dawniej poza tym z tego co zauważyłem po przełożeniu do większego litrażu stał się duuuuuużo bardziej aktywny tak więc czy przyczyną może być ta jego nadmierna zabawa w pływaniu, przekopywaniu dna itp ... ?
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

Satanoperca
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 20, 2013 11:39 pm
Lokalizacja: Internet

Kiryśnik z wykrzywionym wąsem

#2

Post autor: Satanoperca »

Przekopywanie dna przez kiryśniki jest ich naturalnym zachowaniem. Problem w tym, że masz nie odpowiednie podłoże. Wszelkiej maści kiryski/kiryśniki powinny mieć podłoże z piasku. Niestety, w tym żwirze ryba będzie sobie bezustannie raniła pyszczek.

-- Pn wrz 23, 2013 1:47 pm --

Przekopywanie dna przez kiryśniki jest ich naturalnym zachowaniem. Problem w tym, że masz nie odpowiednie podłoże. Wszelkiej maści kiryski/kiryśniki powinny mieć podłoże z piasku. Niestety, w tym żwirze ryba będzie sobie bezustannie raniła pyszczek.
Awatar użytkownika

Autor
bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Kiryśnik z wykrzywionym wąsem

#3

Post autor: bon007 »

Tyle ze kiryśniki hodowałem już wiele lat w żwirku 2-4 mm rosły po 14-15 cm i nigdy mi się to nie zdarzało a ten którego teraz odłowiłem to pływał w akw. z jeszcze grubszym żwirem
Wydaje mi się że po prostu zachłysnął się nowym większym zbiornikiem [więcej miejsca i mniejsza ilość ryb] i jego nadmierne zabawy poskutkowały właśnie tym wąs nawet jak odpadnie to odrośnie
Wiem że kiryśniki lubią przekopywać dno no ale ten mój to teraz zajoba dostał odkąd jest w tym nowym akwa, w nocy mnie budzi.
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
ODPOWIEDZ